18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

STRACI MAJĄTEK

NAWET KACZYŃSKI PRZEJEDZIE SIĘ NA POLSKIM ŁADZIE

06.01.2022  16:47
Na Polskim Ładzie straci nawet Kaczyński
Na Polskim Ładzie straci nawet Kaczyński Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Polski Ład to zwiastun polskiej nędzy? Na nowych przepisach PiS tracą miliony Polaków. Rządowi eksperci tak się postarali, że mniej pieniędzy od stycznia dostanie nawet Jarosław Kaczyński!

Świetnych mają ekonomistów miłościwie nam panujący włodarze z PiS. Tak się szykowali na 2022 rok, tak wychwalali wprowadzany w kraju Polski Ład, że teraz obywatele mają ochotę jak Jagienkę wywieźć Jarosława Kaczyńskiego na taczce, a rząd PiS roznieść na strzępy. Mnożą się informacje o grupach zawodowych pokrzywdzonych przez nowe przepisy. I tak marnie zarabiający ludzie, mają poucinane wypłaty nawet po kilkaset złotych, więc nagle ze stawek głodowych zostały im stawki totalnej nędzy. Nic dziwnego, że frustracja społeczeństwa rośnie.

Wedle zapowiedzi rządu na Polskim Ładzie stracić mieli, i to niewiele, jedynie szczęśliwcy zarabiający najwięcej. Okazuje się, że tracą nauczyciele, służby mundurowe i cała masa innych... Ba, nawet emerytów PiS nie oszczędził i ucina im wypłaty świadczeń.

Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie

Zdaje się, że tak naprawdę skorzysta na nowym prawie nieliczna grupa szczęśliwców, cała reszta poniesie mniejsze lub większe straty. Co więcej, okazuje się, że nieprzyjemne konsekwencje PiSowskich przepisów poniesie nawet ich szef! Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie ponad tysiąc złotych miesięcznie!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na brak pieniędzy nie może narzekać. Ostatnio skarżył się na drożyznę, przyznając jednocześnie, że jemu akurat powodzi się dobrze, więc nie jest w AŻ TAK TRAGICZNEJ SYTUACJI. Prezes PiS z tytułu emerytury, wypłaty za bycie wicepremierem i diety poselskiej zarabia około 30 tysięcy złotych miesięcznie!

Problem w tym, że wraz z Nowym Ładem część emerytów dostanie po kieszeniach. Jarosław Kaczyński też emerytury mniej dostanie. Co więcej, przez Nowy Ład ucięta zostanie też jego wypłata za pracę w Sejmie.

Nowy Ład uderzy w Kaczyńskiego. Ekspert tłumaczy

Doktor Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego wylicza, że emerytura Jarosława Kaczyńskiego zmaleje o 208 złotych, a pensja polityczna o 1000 złotych. Oznacza to, że co miesiąc straci wspomniane 1208 złotych, w skali roku ponad 14,5 tysiąca.

Biorąc pod uwagę dochody osoby jednocześnie pobierającej emeryturę i pracującej należy zauważyć, że kwota wolna skonsumowana zostanie w wypłacie emerytury. Oznacza to, że wynagrodzenie będzie pomniejszone o zaliczkę na podatek dochodowy bez kwoty zmniejszającej podatek. Z obu tytułów pracujący emeryt będzie musiał zapłacić pełną 9 proc. składkę zdrowotną, która nie będzie podlegała odliczeniu od podatku

– tłumaczy ekspert w rozmowie z "Faktem".

Czytaj także