18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cenokalipsa nadciąga

PiS: prąd zdrożeje, ale nie zdrożeje. Eksperci są dla nich bezlitośni

27.11.2019  11:16
PiS: prąd zdrożeje, ale nie zdrożeje. Eksperci są dla nich bezlitośni
PiS: prąd zdrożeje, ale nie zdrożeje. Eksperci są dla nich bezlitośni Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Opłaty za energię elektryczną zdrożeją w 2020 roku, ale politycy PiS twierdzą, że szary Kowalski więcej niż dziś płacić nie będzie. Jak to możliwe? Niemożliwe. Eksperci już biją na alarm.

Ceny prądu miały iść w górę już rok temu, jednak po nagłych i dość kontrowersyjnych działaniach rządu PiS, zostały zablokowane. Ale nie na długo. Eksperci są pewni - już za chwilę nasze rachunki i życie codzienne staną się dużo droższe. Mimo że politycy twierdzą inaczej.

Podwyżka bez podwyżki?

Prąd drożeje w całej Unii Europejskiej, ale PiS twierdzi, że my w Europie będziemy wyspą szczęścia - nas to nie dotknie. Owszem, więcej za energię elektryczną zapłacą przedsiębiorcy, ale nie zwykły obywatel.

Taki cel postawiliśmy sobie, żeby mimo tego, że prąd drożeje w ramach Unii Europejskiej, żeby to było nieodczuwalne dla polskich gospodarstw domowych. Jesteśmy zdeterminowani, aby nie było podwyżek cen prądu dla gospodarstw indywidualnych

- powiedział Michał Dworczyk z PiS.

Już ta obietnica brzmi dość śmiesznie, bo każdy, kto myśli logicznie, wie doskonale - wraz ze wzrostem opłat u przedsiębiorców, wzrosną ceny ich produktów i usług. A to oczywiście przełoży się na portfele Polaków. Ale to nie wszystko.

Fala podwyżek w Polsce

Jak podaje Business Insider, Narodowy Bank Polski już wyliczył, ile wstępnie prąd podrożeje dla "szarego Kowalskiego". Każdy rachunek, każdego gospodarstwa domowego, wzrośnie średnio o 8 procent. A to tylko prąd. Bo - jak nakreśliliśmy już wcześniej - podwyżki dla przedsiębiorców spowodują wzrost cen między innymi jedzenia, chemii czy materiałów budowlanych.

Ponadto już wiadomo, że po zmianach wprowadzonych przez rząd, ostro w górę pójdą ceny alkoholu i papierosów. A to dalej nie koniec, czeka nas bowiem fala podwyżek, które odczujemy w życiu codziennym - od wody, wywozu śmieci, po parkowanie czy opłaty za żłobki.

Przeczytaj więcej
Komentarze