18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a to łobuz

NIEDZIELSKI KŁAMAŁ. Rząd przyspiesza znoszenie obostrzeń

Emilia Waszczuk
08.05.2021  13:48
Adam Niedzielski - kłamczuszek? Minister Zdrowia "minąl się z prawdą" w sprawie obostrzeń pandemicznych
Adam Niedzielski - kłamczuszek? Minister Zdrowia "minąl się z prawdą" w sprawie obostrzeń pandemicznych Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister Zdrowia okłamał Polaków? Adam Niedzielski stanowczo zaprzeczył, by rząd jakkolwiek przyspieszył odmrażanie gospodarki, tymczasem od soboty uwolniona zostaje dodatkowa branża. Skąd ta zmiana?

- Wszystkie informacje o przyspieszeniu w znoszeniu obostrzeń to fake newsy - mówił tuż przed weekendem, na pilnie zwołanej konferencji prasowej minister zdrowia. Minęły dwa dni i dowiadujemy się, że rząd jednak luzuje część restrykcji wcześniej, niż zapowiadał. Co jest zatem fake newsem? Oni i ich obietnice?

Od soboty 8 maja w Polsce miało nastąpić (i nastąpiło) odmrożenie branży turystycznej - wszelkie hotele, hostele, pensjonaty i inne ośrodki tego typu, a także noclegownie, otworzyły się w 50 procentach. Tego dnia zmieniły się też zasady w punktach handlowych. I na tym miało się skończyć, ale jest coś jeszcze.

Rząd przyspiesza znoszenie obostrzeń

Dopiero 15 maja ruszyć miały imprezy okolicznościowe. Tymczasem w sobotę obudziliśmy się w rzeczywistości, w której można jednak - tydzień wcześniej niż zapowiadano - wyprawić wesele, przyjęcie komunijne czy chrzciny.

Zapis o odmrożeniu imprez okolicznościowych znalazł się w najnowszym rozporządzeniu rządu, które w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało 6 maja późnym wieczorem. To zaledwie kilka godzin po tym, gdy minister zdrowia oznajmił, że żadnych zmian nie będzie. Czy to jawne kłamstwo? Czy coś mu się lekko pomieszało?

Od 8 maja obowiązującym standardem przy imprezach okolicznościowych jest, że razem może przebywać do 25 osób. Na dworze i w domu te maseczki nie będą nas obowiązywać. Dzieci także wliczane są w ten limit osób, wyłączeni z limitu są tylko organizatorzy takich imprez

- potwierdził zmianę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Tu jednak wkrada się kolejna niepewność - dlaczego pan Andrusiewicz twierdzi, że imprezy okolicznościowe zwalniają nas z noszenia maseczek? Wszak nic takiego rząd nam nie obiecywał, nie ma też o tym słowa w nowym rozporządzeniu! Czy to kolejne "mijanie się z prawdą"?

Zobacz także

logo Tu się dzieje