18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czwarta fala czas start

NOWE OBOSTRZENIA W POLSCE. Minister zdrowia zdradza, co dalej

Emilia Waszczuk
31.08.2021  20:21
Adam Niedzielski ogłasza, co dalej z obostrzeniami pandemiczymi
Adam Niedzielski ogłasza, co dalej z obostrzeniami pandemiczymi Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski zwołał we wtorek konferencję prasową w związku z nadciągającą do Polski czwartą falą pandemii koronawirusa. Polityk ogłosił plany rządu na walkę z zagrożeniem.

Minister zdrowia ogłosił przedłużenie obowiązujących dotąd obostrzeń. Dotychczasowe rozporządzenie, nakładające na obywateli między innymi obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, czy limity w pomieszczeniach zamkniętych, wygasa o północy z 31 sierpnia na 1 września. Jest już jednak nowe, przyjęte naprędce przez rząd we wtorek.

Wstępnie obostrzenia pandemiczne przedłużone zostały w niezmienionej formie do końca września. Możliwe jednak, że już w połowie miesiąca pojawią się dodatkowe restrykcje. Wtedy - jak zapowiedział Adam Niedzielski - spodziewane jest przekroczenie progu tysiąca zakażeń dziennie.

Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej

- powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obostrzenia powiatowe od połowy września?

Adam Niedzielski poświęcił też chwilę nadciągającej czwartej fali pandemii i poinformował o nowych prognozach. Zaznaczył, że póki faktycznie nie zanotujemy dużej liczby zachorowań, nie ma sensu mówienie o jakimkolwiek lockdownie czy dodatkowych ograniczeniach.

Myślę, że poniżej tego poziomu (tysiąca zakażeń - red.) prowadzenie dyskusji na temat nowych obostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe

- oznajmił Adam Niedzielski.

Mimo to szef resortu zdrowia przestrzega, że jakieś obostrzenia wprowadzane na pewno będą, a rząd ma już opracowany plan działania na tę ewentualność. Powtórzył także wcześniejsze zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia, w których mowa o regionalizacji restrykcji i lockdownach lokalnych, tym razem w podziale na powiaty.

logo Tu się dzieje