18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Został zaorany

Naćpany polityk PiS ukradł ciągnik. Grozi mu pięć lat więzienia

19.10.2021  10:52
Działacz PiS ukradł ciągnik
Działacz PiS ukradł ciągnik Fot: Policja

Policjanci z Mazowsza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli sprzęt rolniczy wart niemal pół miliona złotych. Jednym ze złodziejaszków okazał się polityk Prawa i Sprawiedliwości, który dodatkowo był pod wpływem narkotyków oraz posiadał 7 gramów środków psychotropowych.

Do wielkiego skoku na ciągnik i agregat siewny doszło na terenie województwa mazowieckiego. Rabusie pod osłoną nocy zakradli się na teren jednej z posesji, po czym zgarnęli łupy o łącznej wartości prawie 500 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia Markowi G. i Patrykowi H. zarzutu, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy (powiat bialski) działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch wartości 260 tys. zł - poinformowała Edyta Winiarek z Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Akcja najwyraźniej nie była w pełni dopracowana, gdyż już dzień później policjanci namierzyli złodziejaszków. Jeden z nich - Marek G. - podczas "akcji" był pod wpływem narkotyków.

Polityk PiS trafi za kratki

Wkrótce funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany to przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego. Znajomości nie pomogły w uniknięciu sprawiedliwości.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji - informuje policja.

Przewodniczący po nieudanym skoku na kasę zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.