18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadchodzi REPOLONIZACJA mediów? TVP na każdym kanale

14.07.2020  17:14
Nadchodzi REPOLONIZACJA mediów? TVP na każdym kanale
Nadchodzi REPOLONIZACJA mediów? TVP na każdym kanale Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński w swoim pierwszym wywiadzie po wyborach prezydenckich postanowił odnieść się do zagadnienia repolonizacji mediów. Czyżbyśmy wkrótce mieli mieć TVP na każdym kanale naszych telewizorów?

Jarosław Kaczyński nie tylko bardzo cieszy się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy i tym samym PiS-u, ale również snuje już wielkie plany na przyszłość. Rozpoczął skromnie, od gratulacji dla prezydenta, ale teraz będzie tylko bardziej intensywnie.

W swojej pierwszej, powyborczej wypowiedzi Jarosław Kaczyński odniósł się do tematu repolonizacji mediów. Czyżby już niedługo z każdego kanału miała spoglądać na nas uśmiechnięta królowa TVP, Danuta Holecka?

Jarosław Kaczyński mówi o repolonizacji mediów

TVP słynie z prorządowej postawy (by nazwać to delikatnie), dla odmiany TVN prezentuje zupełnie inne podejście do sprawy. Niektórzy obserwatorzy polityki upatrują w tym kwestii zagranicznego kapitału, który daną stację telewizyjną utrzymuje.

Nie mamy zamiaru niczego ustawiać. Natomiast sytuacja w polskich mediach jest dość dziwna na tle innych państw, teraz już także tych bliskich nam, np. Czech. Tam to się zmieniło i my też uważamy, że to się powinno zmienić. Media w Polsce powinny być polskie, to raz. Nie możemy zakazać, żeby brały udział w, wydaje mi się, zewnętrznie inspirowanych kampaniach, żeby jednych niszczyły, a drugich nie zauważały, żeby przedstawiały zupełnie fałszywy obraz Polski i świata. Możemy doprowadzić, do tego, że mediów, które patrzą na rzeczywistość bardziej realistycznie będzie więcej niż w tej chwili. W tym kierunku będziemy próbować działać

- mówił lider partii rządzącej.

Żeby było jasne: niech nikt nie sądzi, że my liczymy na to, że TVN w pewnym momencie stanie się telewizją propisowską, albo że przestanie istnieć. Nie. Wiemy, że on będzie, że będzie wobec nas krytyczny, ale może uda się doprowadzić do tego, żeby były jakieś miary - nie narzucone siłą, nie ograniczeniami prawnymi, tylko pewnymi regułami, które wszyscy akceptują 

- kontynuował Jarosław Kaczyński.

Pytany o to, czy trwają prace nad uregulowaniem tej kwestii, odpowiadał następująco:

Będziemy się starali robić wszystko, żeby sytuacja pod tym względem się unormowała, ale nie zrobimy niczego, co by godziło w wolność mediów.

Wierzycie w jego zapewnienia?

Przeczytaj więcej
Komentarze