18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

antykampania wyborcza

Nagi skandal na lewicy, wyciekło gołe zdjęcie polityka. "Atak prawicy"

Emilia Waszczuk
01.10.2019  11:38
Nagi skandal na lewicy, wyciekło gołe zdjęcie polityka. "Atak prawicy"
Nagi skandal na lewicy, wyciekło gołe zdjęcie polityka. "Atak prawicy" Fot: Facebook/Sebastian Skaja - kandydat na posła do Sejmu RP

Kto chce zniszczyć polityka SLD? Tego jeszcze nie wiadomo, wiadomo jednak, że ktoś nie życzy mu dobrze. Do mediów i władz miasta rozesłano jego nagie zdjęcie.

Zasłużony nauczyciel języka angielskiego i lokalny polityk kandydujący do Sejmu z list SLD Sebastian Skaja, stał się ofiarą hejtera. Okazało się, że ktoś - nie wiadomo jeszcze kto - zdobył jego nagie zdjęcie sprzed lat i próbuje upublicznić je wysyłając do lokalnych władz i mediów.

Są już pierwsze konsekwencje nieprzyjemnej sytuacji. Skaja miał zostać wyróżniony przez burmistrza za zasługi dla edukacji - trzech jego uczniów zdało maturę na 100 procent. Niestety, tuż przed wręczeniem nagrody, włodarz Sępólna dostał wspomnianą już fotografię...

Dziennikarz pokazał mi je i powiedział, że ukaże się materiał. Uważam, że miałem podstawy do tego, by wyróżnienie dla nauczyciela wstrzymać. Badamy, czy zdjęcie jest w internecie w zasięgu młodzieży

- mówi burmistrz Waldemar Stupałowski.

Sytuację skomentował główny zainteresowany, pan Sebastian. Polityk twierdzi, że to atak wymierzony w jego prywatność i działalność polityczną - ktoś chce go skompromitować. A co ze zdjęciem? Fotografia ma być niepublikowanym nigdy aktem, który polityk-nauczyciel wykonał dekadę temu.

To zdjęcie zostało zrobione 10-11 lat temu, gdy nie byłem jeszcze nauczycielem. Wykonałem je sam dla fotografa z Niemiec, by ocenił, czy nadaje się do szkoły rysunku. Nigdy nie wyraziłem zgody na jego publikację. Nie wiem, w jaki sposób zostało przechwycone

- powiedział dziennikarzom "Gazety Pomorskiej".

Atak polityczny

Nagie zdjęcie polityka trafiło do różnych redakcji i instytucji. Kto stoi za rozsyłaniem go i czemu to robi?

Ewidentnie jest to atak obliczony na osłabienie w wyborach jego szans i szans Lewicy

- mówi medioznawczyni z UMK, Magdalena Mateja.

Zestawia się ze sobą dwa przekazy: oto nauczyciel, kandydat na parlamentarzystę i reprezentant społeczności osób homoseksualnych oraz kompromitujący obrazek. Takie zestawienie ma wydźwięk perswazyjny i wpisuje się w cele propagandy środowisk konserwatywnych - dodaje.

Co gorsza, jedna z lokalnych redakcji planuje zdjęcie opublikować na swoich łamach. Jak jednak podkreśla Mateja, polityk SLD nie zrobił nic złego, przestępstwo popełniają osoby, które upubliczniają jego prywatne zdjęcia bez odpowiedniej zgody. Sugeruje też, że jeśli sprawą zajmie się kuratorium oświaty nadzorowane przez rząd, Skaja jest na przegranej pozycji.

Sama nagość nie jest niczym zdrożnym, jest naturalna - mówi. - Nie nauczyciel popełnił nadużycie, realizując tego rodzaju sesję, tylko osoba, która upublicznia jego prywatne, intymne zdjęcia. [...] Politycy Zjednoczonej Prawicy, są zainteresowani ograniczeniem swobody obyczajowej, praw środowiska LGBT oraz chcą wpływać na model polskiej rodziny.