18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne!

Morawiecki nokautuje konkurencję. Najnowszy SONDAŻ

23.06.2021  13:28
Sondaż: Mateusz Morawiecki prowadzi
Sondaż: Mateusz Morawiecki prowadzi Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Mateusz Morawiecki w najnowszym sondażu dosłownie nokautuje Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska. Szef rządu ma powody do dumy i może nabrać poczucia wewnętrznego spokoju? 

Najnowszy sondaż polityczny przyniósł Mateuszowi Morawieckiemu powody do świętowania. Ponad 27 procent pytanych oceniło, że byłby on najlepszym premierem. Można powiedzieć, że polityk zdeklasował konkurencję w postaci Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska. 

Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Osoby biorące udział w tym badaniu oceniły, że Mateusz Morawiecki byłby najlepszym szefem rządu, a za nim z wynikiem 7,6 procent plasuje się prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Na trzecim miejscu jest Donald Tusk - byłego premiera wskazało 5,6 procent badanych.

Sondaż: Mateusz Morawiecki na szczycie

Co jednak ciekawe, w grupie najmłodszych wyborców na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 19 procent wskazań. Drugi w ocenie tego grona wiekowego jest Jarosław Kaczyński, który zdobył 9 procent. 

W przypadku respondentów w wieku od 30 do 39 lat najwięcej osób wybrało Mateusza Morawieckiego (9 proc.), później znaleźli się Donald Tusk (8 proc.) i Szymon Hołownia (7 proc.), a także Rafał Trzaskowski (4 proc.)

- czytamy. 

Badanie zostało wykonane 19 czerwca 2021 roku na 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Myślicie, że Mateusz Morawiecki faktycznie nie ma powodu do obaw i może nie bać się konkurencji?

logo Tu się dzieje