18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy sondaż

PiS NIGDY NIE ODDA WŁADZY?!

28.09.2021  12:03
Sondaż: PiS prowadzi
Sondaż: PiS prowadzi Fot: Piotr Molecki/East News

Najnowszy sondaż jest solą w oku wszystkich przeciwników polityki PiS. Gdyby dziś miały się odbyć wybory, to znów partia rządząca stanęłaby u sterów państwa. Czy rozłożenie sił w polskiej władzy nigdy się nie zmieni?

Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" jasno pokazuje, że PiS nie ma się czego obawiać. Po raz kolejny to właśnie ta partia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu politycznych sympatii i preferencji Polaków.

Sondaż IBRiS: PiS znowu na czele

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować aż 34 proc. Polaków, dla odmiany na Koalicję Obywatelską – 23 proc. Na trzecim miejscu w tym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 12 proc. Tuż za podium jest Lewica - 7 proc., a za nią Konfederacja - 6 proc. i Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska - 5 proc.

Aż 13 proc. respondentów nie wie, kogo poparłoby w wyborach parlamentarnych. "Rzeczpospolita" wskazuje, że w sondażu nie ma tym razem żadnych wielkich zaskoczeń. Wyborcy są dość stali w uczuciach.

Największe wahanie poparcia odnotowuje Koalicja Obywatelska, na którą dwa miesiące temu chciało głosować 27 proc. badanych, a obecnie - 23. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy działał jeszcze bardzo silnie "efekt Tuska", który dopiero co powrócił na polską scenę polityczną

- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Badanie to zostało przeprowadzone przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 24-25 września na grupie 1100 respondentów. Czy ta krajowa tabela polityczna jeszcze kiedyś się odwróci?

Czytaj także
Przeczytaj więcej