18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes fika z radości

NAJSZCZĘŚLIWSZY DZIEŃ KACZYŃSKIEGO. PiS roztrzaskało opozycję

17.02.2022  07:59
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia Fot: Jan BIELECKI/East News

PiS do niedawna zaliczało porażkę za porażką, a tu ni z gruszki, ni z pietruszki sondażowe poparcie partii wystrzeliło w górę! To z pewnością najszczęśliwszy dzień Jarosława Kaczyńskiego w tym tygodniu, a może nawet roku. Wyborcy znów pokochali rząd i nikt do końca nie wie za co....

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich miesiącach przeżywało wielki kryzys, przez co poparcie partii najczęściej utrzymywało się na poziomie około 30 procent. To właśnie mniej więcej tyle żelaznego elektoratu posiada partia Jarosława Kaczyńskiego.

Teraz okazuje się, że wyborcy znów zapatrzeni są w prezesa PiS, jak w obrazek. Wszystko wskazuje na to, że na poprawę sondażowych wyników mógł wpłynąć konflikt między Rosją a Ukrainą. Jednak czym dokładnie zaplusował rząd? Tego nie wiadomo...

PiS prowadzi w sondażu

Sondaż Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl po raz kolejny wskazuje na zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38 proc. głosów. To gigantyczny wzrost, bo aż o 7 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego badania.

Na drugim miejscu ze stabilnym 26-procentowym poparciem utrzymuje się Koalicja Obywatelska. Bez zmian także u Szymona Hołowni, który od dłuższego już czasu zajmuje trzecie miejsce na sondażowym podium. Polska 2050 cieszy się 12-procentowym poparciem.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Konfederacja (10 proc.), a także Lewica (8 proc.). Miejsc w sejmowych ławach zabraknie natomiast PSL (2 proc.), Kukiz'15 (2 proc.) oraz Porozumieniu (1 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach od 11 do 14 lutego bieżącego roku na próbie 1080 dorosłych Polaków.