18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Św. Grzegorz na diecie

Braun się doigrał! "Najwyższa możliwa kara"

Wojciech Kozicki
17.09.2021  10:32
Kara finansowa dla Brauna za groźby śmierci. Będzie się karmił słowem bożym?
Kara finansowa dla Brauna za groźby śmierci. Będzie się karmił słowem bożym? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Grzegorz Braun wreszcie będzie mógł żyć skromnie i ubogo jak Bóg przykazał. W Sejmie groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu, za co została na niego nałożona surowa kara finansowa. Ile pieniędzy stracił pobożny antyszczepionkowiec?

Ten wąs nie raz już izbą trząsł. Jezus zamieniał wodę w wino, a Grzegorz Braun zamienia Sejm w cyrk. Jednak tym razem poseł przegiął pałę, gdy swym głosem brzmiącym seksownie jak trąby jerychońskie, wypalił w Sejmie do ministra zdrowia „BĘDZIESZ WISIAŁ”. Pomazaniec Konfederacji został ukarany przez Prezydium Sejmu. Kontrowersyjna wypowiedź będzie boleśnie kosztowna.

Kara dla Grzegorza Brauna. Witek bezlitosna

Prezydium Sejmu zdecydowało, że na Grzegorza Brauna zostanie nałożona najwyższa możliwa kara finansowa, co potwierdził w czwartek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Na 6 miesięcy obniżono mu uposażenie o 50 procent i również na 6 miesięcy odebrano dietę poselską. 

Na stronie Sejmu czytamy, że wysokość uposażenia poselskiego odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat, i wynosi obecnie 12.826,64 zł brutto. Dieta parlamentarna wynosi 4.008,33 zł brutto – pisze O2.pl.

Media ujawniają ile pieniędzy straci Grzegorz Braun. Z powodu obniżenia uposażenia o 50 procent będzie uboższy o 8 479,92 zł brutto (6413,32 x 6 miesięcy). Skoro nie będzie pobierał diety poselskiej, zubożeje o kolejne 24 049,98 zł brutto (4.008,33 zł x 6 miesięcy). W sumie, groźba śmierci pod adresem ministra zdrowia będzie kosztowała Brauna 62 529,9 zł.

Czy to powstrzyma Grzegorza Brauna? Czy wróci do Sejmu jak z krzyża zdjęty? Jest bardzo religijnym człowiekiem, więc obawiamy się, że nie przywiązuje zbyt dużej wagi do dóbr doczesnych. Spodziewamy się, że wkrótce znów na mównicy sejmowej da popis swoich umiejętności standuperskich.

Braunem zajmie się prokuratura. Skaranie boskie z nim!

Na tym jednak nie koniec. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała, że złoży do prokuratury zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych pod adresem ministra zdrowia. Czy Braun trafi do celi jak święty do pustelni? Czy zostanie męczennikiem Konfederacji i koronasceptyków, a jego wąsy będą jak relikwia?

Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury – napisała Witek na Twitterze.

Grzegorz Braun dostał fiksum dyrdum w Sejmie - BĘDZIESZ PAN WISIAŁ

logo Tu się dzieje