18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odważnie!

Nakaz szczepień i kary dla niezaszczepionych. Jest projekt

Bartłomiej Ciepielewski
05.12.2021  13:28
Obowiązek szczepień w Polsce
Obowiązek szczepień w Polsce Fot: TomaszKudala/Shutterstock

Posłowie Lewicy zapowiedzieli projekt ustawy wprowadzający nakaz szczepień przeciw COVID-19 oraz restrykcje dla osób niezaszczepionych. Zdaniem polityków rząd zupełnie nie przygotował się do jesiennej fali pandemii.

Szef Lewicy Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej zarzucił polskiemu rządowi brak przygotowania do walki z czwartą falą koronawirusa. Podkreślił także, że pracownicy służby zdrowia stracili zaufanie do Adama Niedzielskiego, który nie pojawił się nawet na ostatniej debacie ws. COVID-19.

Lewica chce obowiązku szczepień

Podczas spotkania z dziennikarzami głos zabrał również Włodzimierz Czarzasty, który zaapelował do ministra zdrowia, premiera i prezydenta o podjęcie zdecydowanych kroków ws. walki z pandemią. Jak dodał, Lewica wnosi projekt, który nałoży na osoby dorosłe obowiązek szczepień przeciw COVID-19.

Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom. Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień – uważamy, że powinien podlegać karze grzywny. Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować - ogłosił wicemarszałek Sejmu.

Czarzasty przypomniał, że obowiązek szczepień został już wprowadzony w Austrii, a taki krok rozważają również Niemcy. Nie wiadomo jeszcze, które ugrupowania będą zainteresowane poparciem tego projektu.