18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza w sieci

Nazwał Dudę "marnym prezydentem". Może trafić za kratki

20.01.2020  09:57
Nazwał Dudę "marnym prezydentem". Może trafić za kratki
Nazwał Dudę "marnym prezydentem". Może trafić za kratki Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Gorąco na Twitterze! Andrzej Duda został nazwany "marnym prezydentem" przez sędziego Jarosława Ochockiego. Teraz mężczyzna może nawet trafić za kratki. 

Sędzia Jarosław Ochocki jest oburzony postawą prezydenta Andrzeja Dudy. W sobotę popołudniu w odważnych słowach skomentował, co sądzi o jego postępowaniu. 

Jak tłumaczył potem w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", musiał zabrać głos, gdy prezydent Duda powiedział w Katowicach o eliminacji sędziów. 

Mają swoje przywileje, ale mają także twarde obowiązki wobec społeczeństwa i szczególną odpowiedzialność. Jeśli się okazuje, że nie są w stanie temu sprostać, wtedy taka osoba powinna zostać wyeliminowana. Sami sędziowie to powinni robić

- mówił w Katowicach prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda znieważony na Twitterze?

W odpowiedzi na to, sędzia Jarosław Ochocki zamieścił na Twitterze bardzo dosadny wpis.

Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki

- napisał sędzia. 

Wpis wywołał na Twitterze prawdziwą burzę. Błyskawicznie zareagował m.in. Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. Podkreślił, że znieważenie prezydenta jest przestępstwem i Ochockiemu grozić mogą poważne konsekwencje. 

Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie

- napisał Radzik na Twitterze.

Za przewinienie, które Radzik zarzuca Ochockiemu, do więzienia można trafić nawet na trzy lata. Sędzia ma jednak nadzieję, że sprawa zakończy się po złożeniu przez niego wyjaśnień. 

Warto dodać, że Jarosław Ochocki nie pierwszy raz przechodzi trudne chwile na oczach całej Polski. Prawicowy portal zrobił swego czasu z ojca poznańskiego sędziego - funkcjonariusza SB. Ostatecznie okazało się, że oskarżenia wynikały ze... zbieżności nazwisk. Nie zgadzało się bowiem ani imię, ani data urodzenia rzekomego ojca Ochockiego. 

Przeczytaj więcej
Komentarze