Polacy ucierpią

Nie będzie 500 plus na Święta? Zabrakło pieniędzy

18.12.2019  12:58
Nie będzie 500 plus na Święta? Zabrakło pieniędzy
Nie będzie 500 plus na Święta? Zabrakło pieniędzy Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

500 plus nie trafi do portfeli Polaków na Święta Bożego Narodzenia?! Okazuje się, że partia rządząca ma pewne poważne problemy z wypłatami pieniędzy. 

500 plus to flagowy program PiS-u, którym bez wątpienia przekonali do siebie część wyborców. Dodatkowe pieniądze na pewno przydadzą się Polakom w Święta, tym bardziej że przez rządowe programy ceny produktów spożywczych poszybowały w górę. 

Niestety, w tym właśnie czasie, kiedy wszyscy potrzebują gotówki... Może jej zabraknąć! To tym bardziej dramatyczne, że ze świadczenia wychowawczego wprowadzonego przez PiS korzystają miliony dzieci, a państwo przeznacza na wypłaty rocznie dziesiątki miliardów złotych. Nic dziwnego, że w końcu ich zbrakło.

500 plus zabraknie na Święta?!

Gotówki może zabraknąć w niektórych samorządach. Rodzice pobierający tam 500 plus na każde dziecko prawdopodobnie doznają nie lada rozczarowania. Święta pod znakiem rządowego świadczenia mogą się bowiem nie ziścić. 

Dla znacznej grupy polskich rodzin świadczenia z różnych systemów wsparcia materialnego, w szczególności programu Rodzina 500 plus, ale też świadczeń rodzinnych czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, stanowią ważną, a czasami główną, pozycję domowego budżetu

– obwieściła w liście do wojewodów i samorządowców minister Marlena Maląg.

Niestety, w niektórych gminach zwyczajnie brakuje pieniędzy na takie wypłaty. Dla przykładu - jak podaje Portal Samorządowy, w województwie warmińsko-mazurskim wojewoda na 500 plus przekazał ponad 145 mln złotych, ale gminy na Warmii i Mazurach zgłosiły, że potrzebują jeszcze ok. 710 tys. złotych.

Aktualnie jest przygotowywana decyzja zwiększająca budżety gmin, a środki zostaną przekazane niezwłocznie

– tłumaczyła Bożenna Ulewicz z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Przykro byłoby patrzeć na dzieci, które z tego powodu nie otrzymają prezentu na Święta.

Przeczytaj więcej
Komentarze