18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stanowcza odmowa

Jak Duda Trzaskowskiemu, tak Trzaskowski Dudzie. Nie będzie debaty TVP

05.07.2020  13:58
Jak Duda Trzaskowskiemu, tak Trzaskowski Dudzie. Nie będzie debaty TVP
Jak Duda Trzaskowskiemu, tak Trzaskowski Dudzie. Nie będzie debaty TVP Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Debata TVP nie odbędzie się tak samo, jak nie odbyła się debata TVN. Rafał Trzaskowski odmówił tego spotkania, dokładnie tak, jak wcześniej zrobił to Duda. Kontrkandydat obecnie urzędującego prezydenta ma jednak inną propozycję.

Debata TVP spaliła na panewce. Rafał Trzaskowski odmówił udziału w niej tak samo, jak wcześniej Andrzej Duda zrezygnował z debaty TVN. Zaplanowane na poniedziałek spotkanie w Końskich dwóch kandydatów nie dojdzie do skutku. 

Rafał Trzaskowski debatę TVP nazwał "ustawką". Zamiast uczestnictwa w niej zaproponował "Arenę Prezydencką". Jest to alternatywa dla debaty w postaci zwołanej wcześniej konferencji prasowej, na której pojawiają się przedstawiciele kilkunastu redakcji.   

Rafał Trzaskowski odmawia debaty w TVP

W taki sposób Rafał Trzaskowski będzie chciał uniknąć stronniczości, którą zarzuca Telewizji Polskiej. Przypominamy, że według pomysłu TVP zaproponowana debata miałby mieć format "town hall debate", a więc pytania byłyby zadawane przez publiczność zgromadzoną w studiu. Jednakże jednocześnie obecność publiczności byłaby jednak sprzeczna z treścią rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.  

Sam Rafał Trzaskowski nieodmiennie podkreśla, że jest gotowy na debatę prezydencką i krytykuje Andrzeja Dudę za jego tchórzostwo względem spotkania na antenie TVN. Jednakże kontrkandydat obecnego prezydenta nie zamierza ponownie brać udział w debacie, w której jak twierdzi, w przypadku tej poprzedzającej pierwszą turę, jego przeciwnik znał pytania wcześniej.

Ja oczekuję, jak większość Polek i Polaków prawdziwej debaty, ja jestem gotowy na każdy format poza tym formatem, który proponuje Jarosław Kaczyński razem z Jackiem Kurskim

- mówił Trzaskowski. 

Kandydat KO deklarował gotowość do debaty, która będzie zorganizowana przez trzy największe telewizje przy współudziale wszystkich zainteresowanych mediów. Tak samo wcześniej deklarował Andrzej Duda. Jednakże zdaniem Rafała Trzaskowskiego, telewizje są bardzo blisko porozumienia, z wyjątkiem TVP.

Trzaskowski zaproponował zatem na konferencji prasowej inny format, tzn. "Arenę Prezydencką".

Zapraszamy dziennikarzy od lewa do prawa, będą mogli zadawać pytania na dowolne tematy, ja na te pytania będę odpowiadał, mam nadzieję, że obok mnie będzie pan prezydent Andrzej Duda i również w takiej otwartej formule będzie odpowiadał na pytania 

- mówił Rafał Trzaskowski. 

Myślicie, że tym razem spotkanie kandydatów na urząd prezydenta dojdzie do skutku?