18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

podał datę

Nie będzie nawet izolacji chorych! NIEDZIELSKI KOŃCZY PANDEMIĘ

Emilia Waszczuk
17.03.2022  10:13
Koniec stanu epidemii. Niedzielski usuwa ostatnie obostrzenia
Koniec stanu epidemii. Niedzielski usuwa ostatnie obostrzenia Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski żegna się z pandemią koronawirusa. Polityk chce całkowitego zniesienia wszelkich obostrzeń. Podał datę.

Pandemia w Polsce i na świecie trwa, ale w obliczu wojny nikt się nią raczej nie przejmuje. Ludzi przeraża inny wirus - Władimir Putin. Od trzech tygodni to on i jego kolejne zbrodnie zaprzątają głowy Polaków.

Tymczasem koronawirus SARS-COV-2 dalej zakaża i zabija ludzi. Tylko w czwartek 17 marca Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych ponad 12 tysiącach nowych przypadków. Dużo, ale zdaniem ministra zdrowia, mało. Chce więc, by pożegnać się z pandemią i zacząć traktować COVID-19 jak grypę.

Koniec maseczek i kwarantanny

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek, że planuje całkowite odejście od ostatnich obostrzeń pandemicznych i dopisanie COVID-19 do chorób sezonowych, z którymi żyjemy normalnie, a które nie dezorganizują życia społecznego i nie blokują gospodarki. - Zarekomendowałem premierowi, żeby znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania - ogłosił.

Powód? Zdaniem ministra zdrowia spadki zakażeń i hospitalizacji są wystarczająco duże, by z pandemią się w końcu pożegnać. Ze stanu epidemii mielibyśmy przejść w stan zagrożenia epidemicznego. I wracać do normalności.

Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą

- powiedział Adam Niedzielski w Radiu Plus.

Minister zdrowia chciałby, by ostatnie obostrzenia pożegnać już z początkiem kwietnia. Wiążąca decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Na razie Adam Niedzielski jedynie przedstawił swoje pomysły premierowi.