18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS nic nie da

Nie będzie pieniędzy dla seniorów! "Byli ważni tylko przed wyborami"

15.07.2020  18:05
Bon turystyczny nie dla seniorów. PiS zdecydował
Bon turystyczny nie dla seniorów. PiS zdecydował Fot: Shutterstock

Miały być dodatkowe środki dla seniorów, ale nic z tego. Większością głosów PiS projekt bonu turystycznego dla osób starszych przepadł.

Epidemia koronawirusa poważnie zachwiała branżą turystyczną, rząd wymyślił więc, by ją trochę wspomóc. Zaplanowali utworzenie bonu turystycznego, który otrzymać mieliby wszyscy pracujący i odprowadzający składki Polacy.

Okazało się jednak, że obietnica bonu lepiej wyglądać będzie, jeśli wypłynie od prezydenta, w czasie kampanii. Andrzej Duda ogłosił więc całkowitą zmianę planów - bon owszem, zostanie stworzony, ale dostaną go nie pracujący, a dzieci. I nie 1000, a 500 złotych.

Emeryci rozczarowani

Andrzej Duda bardzo chciał, by bon został wprowadzony jeszcze przed wyborami. Nic jednak z tego - prezydencką ustawą zajął się Senat, który dopisał do projektu szereg poprawek. Jedną z nich było zapewnienia dodatkowych 500 złotych emerytom, rencistom i inwalidom wojennym. Informacja ta szybko obiegła Polskę...

Niestety, już chwilę po wyborach okazało się, że seniorom pieniądze się nie należą. Poprawka została w środę odrzucona w Sejmie - większością głosów PiS.