18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"obrońca rodziny"

Nie tylko pedofil. Duda ułaskawił też mordercę i domowych katów

07.07.2020  17:10
Andrzej Duda ułaskawił 95 osób, w tym domowych katów
Andrzej Duda ułaskawił 95 osób, w tym domowych katów Fot: Łukasz Machowczyk/Shutterstock

W sprawie ułaskawień Andrzeja Dudy na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Nie tylko pedofilowi prezydent darował karę. Wsród ułaskawionych są też m.in. rodzinni oprawcy.

Andrzej Duda ułaskawił pedofila i tłumaczy, że zrobił to dla dobra jego ofiary - by mogli razem zamieszkać. Sprawa wywołała lawinę krytycznych komentarzy i ogólne, społeczne oburzenie. Teraz okazuje się, że nie jest to jedyna kontrowersyjna decyzja prezydenta.

Przez ostatnich 5 lat Andrzej Duda darował kary 95 osobom. Jak podaje TVN24, większość z nich to oszuści i skazani za rozboje, wśród ułaskawionych były też osoby ukarane za zniesławienie i złodzieje. Ale to nie koniec.

Duda ułaskawia domowych katów

Trzech ułaskawionych przez Andrzeja Dudę to handlarze narkotykami - rozprowadzali niebezpieczne substancje w ramach zorganizowanych grup przestępczych. Wszyscy zostali zwolnieni z kar z powodu trudnych sytuacji ich rodzin.

Co szokujące, Andrzej Duda ułaskawił też trzech domowych oprawców - wszyscy byli skazani za znęcanie się nad rodziną. Ostatni z nich - ułaskawiony w marcu - został z kary zwolniony między innymi dzięki wzorowej postawie po wyroku i pozytywnej opinii środowiskowej.

Ostatni smaczek to morderca. Tu ułaskawienie Andrzej Duda podpisał 13 marca 2017 roku. Darowanie kary prezydent tłumaczył względami humanitarnymi - ciężką sytuacją zdrowotną i trudną sytuacją materialną.

Czytaj także