18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragiczna wiadomość

Nie żyje Grażyna Dziedzic. Wielka żałoba, wystawiono księgę kondolencyjną

17.06.2022  09:28
Nie żyje Grażyna Dziedzic
Nie żyje Grażyna Dziedzic Fot: Shutterstock

Bardzo smutna wiadomość w piątkowy poranek. W czwartek 16 czerwca zmarła prezydentka Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Kobieta była nadzieją miasta. Pokonała ją choroba.

O śmierci polityczki poinformował w czwartek późnym wieczorem jej zastępca, wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

Z wielkim żalem i głębokim smutkiem informuję, że dziś wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła Prezydent Grażyna Dziedzic. Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła. Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta

- napisał pogrążony w żałobie polityk.

Wiceprezydent miasta zapowiedział, że na znak żałoby w holu budynku urzędu miasta wystawiona zostanie księga kondolencyjna. Mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mogli zostawiać w niej pożegnalne wpisy od poniedziałku 20 czerwca. Ponadto flagi Rudy Śląskiej zostaną opuszczone do połowy i przewiązane kirem aż do dnia pogrzebu.

Grażyna Dziedzic nie żyje

Kiedy nastąpi ostatnie pożegnanie zasłużonej polityczki, na razie nie podano.Wiceprezydent Rudy Śląskiej obiecał poinformować o nich gdy tylko uzyska stosowne informacje.

Uroczystości pożegnalne Pani Prezydent odbędą się w najbliższych dniach. O szczegółach poinformuję Państwa po ustaleniach z Rodziną. Bardzo proszę, by Pani Prezydent Grażyna Dziedzic pozostała w Państwa myślach i modlitwach

- napisał Krzysztof Mejer na Facebooku.

Grażyna Dziedzic była polityczką i prezydentką bardzo zasłużoną dla Rudy Śląskiej. Władzę w mieście objęła po wyborach samorządowych w 2010 roku. To dzięki niej miasto wyszło z ogromnego zadłużenia.