18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje były minister spraw wewnętrznych. Miał 69 lat

30.07.2020  16:15
Nie żyje Jerzy Konieczny
Nie żyje Jerzy Konieczny Fot: Shutterstock

Smutne wieści. W wieku 69 lat zmarł Jerzy Konieczny - były szef Urzędu Ochrony Państwa i minister spraw wewnętrznych w rządzie Józefa Oleksego.

O śmierci polityka poinformował na Facebooku poseł KO Michał Gramatyka.

Odszedł Profesor Jerzy Konieczny - w wolnej Polsce szef UOP i Minister Spraw Wewnętrznych. Jeden z moich Mistrzów, ojciec mojej fascynacji kryminalistyką. Na zawsze zapamiętam jego wspaniałe wykłady z logiki i wspólną pracę przy badaniach poligraficznych. Odpoczywaj w pokoju Jerzy - napisał.

Jerzy Konieczny był z wykształcenia chemikiem i prawnikiem - uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na a Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Na początku lat 90 zajął się polityką. W latach 1992-1993 był szefem Urzędu Ochrony Państwa, później, od grudnia 1995 roku do końca stycznia 1996 pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych. Z polityki odszedł w 1997 roku, po nieudanym starcie w wyborach parlamentarnych - próbował zdobyć mandat posła z list SLD.

Przeczytaj więcej
Komentarze