18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niech spoczywa w pokoju

Poseł nie żyje. Smutne wieści ze świata polityki

17.08.2022  10:30
Nie żyje były poseł PSL stanisław Masternak
Nie żyje były poseł PSL stanisław Masternak Fot: Shutterstock

Smutny dzień w polskiej polityce. Nie żyje poseł na Sejm II i III kadencji, polityk PSL Stanisław m<asternak. Miał 76 lat.

Bardzo przykre wieści w środę. W wieku 76 lat zmarł były poseł, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego Stanisław Masternak. O jego śmierci poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Odszedł od nas na wieczną służbę... Kolega Stanisław Masternak. Był jednym z Największych wśród nas ludowców

- napisał lokalny polityk w mediach społecznościowych.

Do informacji o śmierci ludowca odniósł się także obecny szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk starszego kolegę pożegnał za pośrednictwem Twittera. - Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju - czytamy w jego wpisie.

Stanisław Masternak nie żyje

Stanisław Masternak przez wiele lat był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z jego ramienia przez dwie kadencje (II i III) zasiadał w Sejmie. W 2006 roku został starostą powiatu sandomierskiego i piastował to stanowisko aż do roku 2014. Był osobą niezwykle zasłużoną dla ziemi sandomierskiej.