18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Amen.Koniec

Nie żyje polski polityk. Zmarł słynny poseł

Wojciech Kozicki
07.06.2020  11:29
Nie żyje polityk Józef Gruszka
Nie żyje polityk Józef Gruszka Fot: Pixabay/Alicja

Smutna wiadomość w niedzielny poranek. Media podają, że w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zmarł legendarny poseł PSL Józef Gruszka. Niezależnie od poglądów politycznych, niebo będzie dzisiaj dla obu stron barykady nieco bardziej szare.

Nie żyje polityk Józef Gruszka. W niedzielę zmarł w wieku 73 lat w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Był posłem na Sejm RP z ramienia PSL i pierwszym przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jego śmierć potwierdził wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Nie żyje polityk PSL Józef Gruszka

Józef Gruszka urodził się 16 marca 1947 r. w Kwiatkowie. Był posłem I, III i IV kadencji w latach 1993–2005. Od 1972 roku należał do PSL. Był również wiceprezesem i prezesem zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kaliszu oraz szefem komisji śledczej ds. Orlenu.

W Szpitalu w Ostrowie Wlkp zmarł nad ranem w wieku 73 lat wieloletni poseł na Sejm RP, pierwszy przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Józef Gruszka. Był szefem struktur wojewódzkich PSL woj. Kaliskiego oraz szefem komisji śledczej ds. Orlenu. Głębokie wyrazy współczucia dla najbliższych – poinformował Grabowski na Twitterze.

Jak powiadomił Polsat News, 10 kwietnia 2005 roku doznał udaru mózgu i przeszedł operację neurochirurgiczną na oddziale neurochirurgicznym szpitala w Kaliszu. Był wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a po wybudzeniu przechodził długą rehabilitację.

Sprawa nagłego pogorszenia się stanu zdrowia posła w trakcie kierowania komisją była badana przez prokuratora, który uznał, że udar mózgu wynikał z naturalnych zmian chorobowych, związanych m.in. z nadciśnieniem – podaje polsatnews.pl

Dziś rano, w wieku 73 lat zmarł nasz przyjaciel Józef Gruszka. Poseł, samorządowiec, przez całe swoje życie związany z Ruchem Ludowym. Zawsze oddany sprawie, kierujący się dobrem. Składam najszczersze wyrazy współczucia żonie Halinie oraz córkom Barbarze, Marii i Karolinie – napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przeczytaj więcej
Komentarze