18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje?

Niepokojące wieści o Kaczyńskim. "Traci nad sobą kontrolę"

04.01.2021  18:34
Jarosław Kaczyński w złej formie
Jarosław Kaczyński w złej formie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński nie jest ostatnio w najlepszej formie? Zdaniem eksperta prezes PiS traci nad sobą kontrolę i to może godzić w jego wizerunek lidera politycznego, którym bezsprzecznie wciąż jest. 

Jarosław Kaczyński od lat skupia w swoich rękach polską władzę. Niestety, chociaż faktycznie zdaniem wielu ekspertów wciąż jest niekwestionowanym liderem - to z upływem czasu wypada ze swojej dobrej formy.

Jarosław Kaczyński przeżywa kryzys?

Nad postacią Jarosława Kaczyńskiego pochylił się znany politolog Kazimierz Kik. Ocenił go w kilku dających do myślenia słowach, nad którymi warto się pochylić, jeśli chce się mieć pełen obraz lidera Prawa i Sprawiedliwości.

W tej chwili opozycji jako takiej nie ma. Ona cierpi na jedno chroniczne, bardzo poważne schorzenie, kryzys przywództwa (...) Uważam, że w tej chwili Jarosław Kaczyński jest w zasadzie jedynym, nie twierdzę, że wybitnym, ale w pełnym tego słowa znaczeniu przywódcą politycznym. Jedyny wie, czego chce, a po drugie był w stanie przekonać do tego dużą część społeczeństwa

- ocenia Kazimierz Kik.

Jednocześnie politolog zauważa, że czas i wiek działają na niekorzyść Jarosława Kaczyńskiego, który coraz mniej potrafi trzymać emocje na wodzy. Często lider PiS zapomina o tym, że wytrawny polityk powinien świetnie maskować swoje prawdziwe uczucia.

Musimy jednak pamiętać, że Jarosław Kaczyński ma swoje lata. Im częściej pokazuje się na scenie publicznej, czyli głównie w Sejmie, traci nad sobą kontrolę. To już nie jest dawny Jarosław Kaczyński, który potrafił ukryć w sobie uczucia. Obecny Jarosław Kaczyński traci kontrolę na sobą, a tracąc ją, będzie coraz bardziej tracił kontrolę nad partią

- mówił Kik.

Ciężko odmówić mu racji. Być może Jarosław Kaczyński zdecyduje się w końcu na tak długo i szumnie zapowiadaną emeryturę. Zdecydowanie nie da się nie zauważyć, że by mu się ona przydała. Odpoczynek jest ważną częścią życia, a prezes PiS od dawna go nie zaznał. 

Przeczytaj więcej
Komentarze