18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zajęła się nim prokuratura

Przemoc w Sejmie. Poseł usłyszy zarzuty?

Wojciech Kozicki
28.10.2020  11:59
Nitras usłyszy zarzuty i straci immunitet?
Nitras usłyszy zarzuty i straci immunitet? Fot: Sejm

Poseł KO Sławomir Nitras znany jest z agresywnych zachowań i wybryków. Gdy rozpętała się awantura w Sejmie, wyraźnie przegiął, co zostało uwiecznione na nagraniach. Zbigniew Ziobro domaga się ukarania agresywnego parlamentarzysty.

Wczoraj w Sejmie podczas obrad opozycja rozpętała chaos, który musiała opanować Straż Marszałkowska. Marszałek Terlecki wykluczył z obrad posłankę Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa. Ten opuścił salę obrad, ale najpierw staranował posła PiS Wiesława Krajewskiego, przewracając go na poselskie ławy.

Sławomir Nitras straci immunitet i usłyszy zarzuty?

Czy posłowie są bezkarni, a w Sejmie panuje przyzwolenie na przemoc i agresję? Tym razem Nitras może ponieść karę. Jak donosi Onet, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wystąpił w środę do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła KO Sławomira Nitrasa.

Kariera i wybryki Nitrasa

Polityk może usłyszeć zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posłów na Sejm RP, znieważenia posłanki i zmuszania dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej. Dotyczyć będą kilku jego wybryków z ostatnich lat.

Jak podaje Prokuratura Krajowa, w październiku 2018 roku w sejmowym autobusie, którym posłowie jechali na lotnisko w Warszawie, Nitras miał znieważyć i kopnąć posłankę Iwonę Arent. Ma też odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej posła Sebastiana Kalety, którego Sławomir Nitras popychał i siłą przytrzymywał, uniemożliwiając mu w lipcu 2020 roku wejście na teren oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie.

Nitras użył przemocy fizycznej także wobec dziennikarza, który w lipcu 2020 roku w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie próbował zadać pytanie kandydatowi na prezydenta. Poseł siłą przepychał dziennikarza w inną stronę, odciągał go ręką i kierował pod jego adresem agresywne zaczepki słowne – informuje PK. (Onet.pl)

Nitrasowi może zostać uchylony immunitet, a wtedy będzie można postawić mu zarzuty.

Sławomir Nitras atakuje posła Kaletę [WIDEO]

Czytaj także