18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nocne głosowanie PiS. Kościół dostanie DOFINANSOWANIE

29.05.2020  12:05
Nocne głosowanie PiS. Kościół dostanie DOFINANSOWANIE
Nocne głosowanie PiS. Kościół dostanie DOFINANSOWANIE Fot: Piotr Molecki/East News

Nocne głosowanie PiS było szczególnie korzystne dla Kościoła w Polsce. Zostanie on dofinansowany, ponieważ zdaniem rządzących szczególnie ucierpiał w pandemię.

PiS wrócił właśnie do swoich starych zwyczajów i przeprowadził nocne głosowanie. Z tej okazji dofinansowany znacznie zostanie Kościół, który zdaniem rządzących niesamowicie mocno ucierpiał w czasie pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wierni nie mogli przez długi czas uczestniczyć we mszach, a potem mogli, ale w ograniczonej liczbie. To przełożyło się na znacznie mniejsze wpływy ze składanych przez nich ofiar i dlatego PiS postanowił wspomóc Kościoły. Poza kwestią dofinansowania warto dodać, że teraz ludzie zarażają się na potęgę, ale w Kościołach nawet nie ma limitu osób uczestniczących we mszy. 

Nocne głosowanie PiS

Szkoda tylko, że w tym samym czasie medycy, którzy walczą z pandemią na pierwszej linii frontu wciąż podnoszą głosy, że nie dostają za to należnego wynagrodzenia. Tymczasem Kościół otrzyma dofinansowanie w ramach poprawki do projektu tarczy antykryzysowej. O tych zmianach poinformowała na Twitterze posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek.

Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych cała na biało. Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym - seems legit. W jakim kraju ja żyję

- napisała na swoim profilu.

Tymczasem poseł PiS Henryk Kowalczyk twierdzi, że duchowni również boleśnie odczuli czasy pandemii.

Kościół jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii. Ma osoby zatrudnione

- uzasadniał zmiany Kowalczyk.

Żeby było ciekawiej, w tej samej tarczy antykryzysowej ma również pojawić się zapis umożliwiający pracodawcom wysłanie zatrudnionych na urlop bez ich zgody. Pytanie, kogo ten projekt ma chronić, bo na razie zwykli Polacy nie czują się bezpieczni.

Przeczytaj więcej
Komentarze