18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przewrót polityczny

Nocne spotkanie na szczycie. Tusk przejmuje władzę?!

02.07.2021  11:44
Donald Tusk przejmuje władzę?!
Donald Tusk przejmuje władzę?! Fot: AP/EAST NEWS

Politycy PO spotkali się na nocnym posiedzeniu. Najprawdopodobniej tego wieczoru ważyły się losy polskiej polityki. Czy Donald Tusk ponownie planuje przejąć władzę w kraju, a Jarosław Kaczyński może zacząć pakować się na emeryturę?

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to odwieczni wrogowie, których różni nie tylko podejście do polityki, ale również wiele osobistych poglądów na życie. Przez wiele lat to Donald Tusk dzierżył w Polsce władzę - czy teraz planuje do tego wrócić?

Członkowie dawnego PO odbyli wieczorne spotkanie, podczas którego najpewniej przedyskutowali wszystkie dostępne opcje. Już 3 lipca zwolennicy Platformy Obywatelskiej dowiedzą się, czy do polskiej polityki wraca Donald Tusk i jak ów ewentualny powrót będzie wyglądał.

Donald Tusk chwyci stery PO?

Rafał Trzaskowski, Borys Budka i Donald Tusk omawiali wiele najistotniejszych części tego planu na czwartkowym spotkaniu. Być może było ono wyjątkowo owocne, bowiem po sieci krążą zdjęcia dawnego szefa polskiego rządu z lampką wina w dłoni. Czyżby już świętował i opijał sukces?

Nieoficjalne wieści, do których dotarła Wirtualna Polska, głoszą, że Donald Tusk jest zainteresowany ponownym szefowaniem Platformie Obywatelskiej. Ten pomysł sprawiał całemu ugrupowaniu wiele kłopotów, już sama organizacja wspólnego spotkania nastręczała problemów.

Borys zorganizował w czerwcu spotkanie z Tuskiem. O to spotkanie poprosił go sam Tusk. Tyle że Donald chciał, by w tym spotkaniu uczestniczył również Rafał, żeby to była wspólna rozmowa trzech liderów Platformy. Budka jednak nie poinformował o tym Rafała, a Tuskowi przekazał, że Rafał rzekomo... nie mógł się spotkać. Sprawa wyszła na jaw w środę, a Tusk z Trzaskowskim strasznie się za to na Borysa wkurzyli

- mówił WP polityk dobrze znający sytuację w PO.

Rozmowy będą kontynuowane w piątek. Myślicie, że ta sytuacja przyczyni się do przewrotu w polskiej polityce?