18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus wygrywa!

Znowu lockdown i kwarantanna w Polsce? Morawiecki zdecydował!

Wojciech Kozicki
30.07.2020  14:57
Koronawirus w Polsce  - Morawiecki zapowiada ostre decyzje
Koronawirus w Polsce - Morawiecki zapowiada ostre decyzje Fot: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Koronawirus w Polsce powraca niczym Arnold Schwarzenegger w „Terminatorze”. Jest jeszcze bardziej zabójczy, atakuje masowo i właśnie padł rekord zachorowań. Rząd rozważa kolejne zaostrzenie obostrzeń. Czy czeka nas nowy lockdown?

Liczba chorych na koronawirusa w Polsce dramatycznie rośnie i dzisiaj padł rekord nowych przypadków. Jak wcześniej zapewniał minister zdrowia Łukasz Szumowski, ponowny lockdown nam nie grozi, bo gospodarka tego nie wytrzyma. Jednak premier Mateusz Morawicki już mówi o nowej kwarantannie.

Lockdown i kwarantanna - koronawirus wygrywa?

Premier nie wyklucza, że Polska wróci do zasad kwarantanny na 2 tygodnie. Miałaby ona dotyczyć osób z innych państw, które przyjeżdżają do Polski lub wobec polskich obywateli, którzy wracają z innych państw.

Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo – oświadczył premier. (rmf24.pl)

Morawiecki zaapelował również, aby przestrzegać reguł i obostrzeń związanych z epidemią, które są, bo „ich rozprzężenie może być niepokojące”. Zapewnił, że będzie chciał uniknąć ponownego lockdownu. Zwrócił jednak uwagę, że sytuacja epidemiczna ewoluuje i nie jest w stanie powiedzieć co będzie za miesiąc.