18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwa walka z PiS

Nowa obietnica Trzaskowskiego: "komisja krzywd"

21.06.2020  19:04
Rafał Trzaskowski z uśmiechem składa kolejne obietnice wyborcze
Rafał Trzaskowski z uśmiechem składa kolejne obietnice wyborcze Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Rafał Trzaskowski nie żałuje Polakom obietnic. Co będzie jeśli wygra wybory prezydenckie? Poza wypalaniem żelazem i likwidacją TVP Info zamierza utworzyć specjalną komisję. Zajmie się pomocą dla osób pokrzywdzonych przez PiS.

Rafał Trzaskowski obiecuje jak szalony. Była już „ustawa skromnościowa”, teraz czas na kolejnego asa z rękawa. Zapowiedział, że jeśli wygra wybory, przy urzędzie prezydenta RP powstanie specjalna komisja krzywd, by pomagać osobom skrzywdzonym przez władzę PiS. Podczas wystąpienia na Rynku Zygmunta Augusta kandydat Koalicji Obywatelskiej mówił jak wiele osób skrzywdził obecny rząd.

Obietnice Trzaskowskiego i komisja krzywd

Nie ze swojej winy, najczęściej dlatego, że na przykład tak, jak pan Sebastian, mieli nieszczęście, że uderzyła w nich kolumna rządowa, albo niestety weszli w konflikt z jakąś grupą interesu powiązaną z PiS-em, z kimś, kto chciał robić biznes, kimś, kto chciał zająć stanowisko, z kimś, kto chciał po prostu wyrzucić ich z pracy – mówił Trzaskowski w Augustowie.

Kandydat KO obiecał, że jeśli wygra wybory prezydenckie powstanie „komisja krzywd”. Każda osoba poszkodowana przez rząd PiS „uzyska pomoc i poradę”. Wymienił m.in. nauczycieli i górników oraz grupy osób pozostawionych samym sobie. Jednocześnie Trzaskowski zadeklarował, że będzie współpracował z rządem ws. pozyskiwania środków z UE. Mówił o budowaniu koalicji i konstruktywnej polityce europejskiej.

Trzeba być stanowczym, stanowczo bronić racji stanu, ale budować koalicję. Nie można się odwracać tyłem do wartości Unii Europejskiej, takich jak praworządność. Nie można się odwracać do najważniejszych priorytetów UE tyłem, jak np. walka z katastrofą klimatyczną, a niestety ten rząd to robi – mówił w niedzielę Trzaskowski na Podlasiu. (RMF24.pl)

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze