18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Idą zmiany

Nowe 500 plus w Polsce. Skorzysta jedna, konkretna grupa

05.08.2021  15:48
500 plus dla emerytów
500 plus dla emerytów Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

PiS utorował sobie drogę do władzy dzięki takim programom jak 500 plus. Teraz znowu planowali dać pieniądze pewnej grupie swoich wyborców. Czy takie działanie sprawi, że dalej utrzymają się u politycznych sterów naszego kraju?

PiS świadczeniami typu 500 plus zdobył serca większej części Polaków. Nie da się ukryć, że to właśnie ten program doprowadził ich do niemal absolutnej władzy i od długiego czasu ich przy niej utrzymuje. Nic dziwnego, że dalej chcą dawać takie profity ludziom.

Teraz możliwe jest pojawienie się kolejnego 500 plus, tym razem dedykowanego seniorom. Chociaż na razie ten pomysł stoi pod znakiem zapytania i o dziwo, opóźnia go Sejm. Senat już w czerwcu przeforsował bon turystyczny dla emerytów, ale to Sejm wciąż nie prowadza świadczenia, tak, aby seniorzy mogli od 1 września wyjechać na wczasy w Polsce i chwilę odpocząć od pandemii koronawirusa.

500 plus dla seniorów

Pandemię seniorzy odczuli najmocniej. Po pierwsze byli grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg Covid-19, a po drugie najmocniej bali się o swoje zdrowie i mieli znacznie utrudniony dostęp do lekarzy, którzy pomagają im na co dzień. Dlatego tak ważna jest dla nich możliwość wypoczynku. Z tej przyczyny seniorzy sami domagają się swoich praw do złożonych im śmiałych obietnic. Robią to za pośrednictwem "Super Expressu".

Jestem mocno zaniepokojony, że tak potrzebna ustawa dla polskich seniorów jest wciąż nieprzyjęta przez Sejm! I to pomimo że są na ten cel zapisane i niewykorzystane pieniądze w budżecie. W tej sprawie kieruję pismo do marszałek Sejmu z pytaniem i interwencją, dlaczego ten niezwykle potrzebny projekt, ciągle jeszcze nie stał się przedmiotem obrad Sejmu

– zaznacza senator Krzysztof Kwiatkowski. 

Szczególnie po okresie pandemii starsi ludzie chcą wyjechać, odpocząć, wyjść trochę z domu, a bon turystyczny dla seniora znakomicie by to ułatwił

– powiedziała dodatkowo Elżbieta Ostrowska ze związków emeryckich.

Myślicie, że seniorzy faktycznie doczekają się tego, co PiS teoretycznie chciał im zagwarantować?

Czytaj także