18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pilne zmiany

Nowe obostrzenia jeszcze w czwartek! SĄ PRZECIEKI

Emilia Waszczuk
11.03.2021  11:44
Nowe obostrzenia pandemiczne. Konferencja ministra zdrowia w czwartek
Nowe obostrzenia pandemiczne. Konferencja ministra zdrowia w czwartek Fot: Piotr Hukało/East News

Nagła zmiana w decyzjach rządu. W czwartek zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego, później minister zdrowia ogłosi, co dalej. Jest zapowiedź konferencji prasowej.

Rzecznik rządu Piotr Müller komunikował rano w Radiu Puls, że jeszcze w czwartek rząd zajmie się zmianą obostrzeń w Polsce. Politycy chcą jak najszybciej podjąć decyzje i wprowadzić je w życie. Możliwe więc, że dziś dowiemy się dokładnie, co dalej.

W związku z tym dzisiaj na ten temat dyskutujemy. Najprawdopodobniej dzisiaj te decyzje zapadną, zostaną ogłoszone dzisiaj albo jutro. Jest możliwe, że jeszcze dzisiaj ogłosimy te decyzje

- powiedział Piotr Müller.

Już wiadomo, że faktycznie w czwartek odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Spotkanie z dziennikarzami i ogłaszanie restrykcji zaplanowane zostało na godzinę 14.00 - podało Centrum Informacyjne Rządu. Czego możemy się spodziewać?

Nowe restrykcje w Polsce. Przecieki

Niewiele po rozmowie Müllera z Radiem Puls Ministerstwo Zdrowia przekazało dramatyczne dane o stanie pandemii. Mocno przekroczyliśmy granicę 20 tysięcy zakażeń dziennie, znacząco wzrosła także liczba zgonów z powodu COVID-19. Szybkie tempo pandemii i kolejne rekordy każą pytać o jedno - czy cała Polska ma się szykować na lockdown?

Jak na razie najgłośniej mówiło się o przywróceniu najsurowszych ograniczeń w dwóch kolejnych województwach - mazowieckim i lubuskim. Zdaje się, że przynajmniej na razie na tym rząd się zatrzyma. Jak donosi Money.pl, politycy nie rozważają jeszcze zamrażania gospodarki w całym kraju.

Mazowsze do zamknięcia

Money.pl powołuje się na informacje z samego rządu. Według ich przecieków rząd nie zamierza zmieniać taktyki - decyzje mają być podejmowane co tydzień i wprowadzane w życie z tygodniowym wyprzedzeniem. Nie będzie też zmian w limitach, zakazach czy obostrzeniach. Jedyne co planują politycy, to nałożenie lockdownu na Mazowsze i województwo lubuskie, choć i to nie jest jak na razie stuprocentowo pewne.

To oznacza, że w wymienionych regionach, podobnie jak na Warmii, Mazurach i Pomorzu, ponownie zamknięte zostaną hotele i galerie handlowe, a także instytucje kultury jak muzea, kina i teatry, oraz otwarte niedawno ośrodki sportowe, w tym boiska czy baseny.

logo Tu się dzieje