18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Donald Tusk reaguje

Malwina Kossela
11.02.2021  19:14
Donald Tusk reaguje
Donald Tusk reaguje Fot: Piotr Hukalo/East News

Donald Tusk postanowił dosadnie skomentować obecną sytuację w Polsce. Tuż przed wejściem w życie nowych rozporządzeń w sprawie obostrzeń - w sieci zawrzało. Były premier nie przebiera w słowach.

Donald Tusk nie bierze już bezpośredniego udziału w polskiej polityce, ale mimo to - wciąż jest z nami w jakiś sposób obecny. Kiedy władza Prawa i Sprawiedliwości wywołuje kontrowersje, były premier chętnie wypowiada się na ten temat w sieci.

Donald Tusk atakuje rząd

Nie inaczej jest teraz. Od 12 lutego 2021 zmienią się w Polsce rozporządzenia regulujące pandemiczne obostrzenia. Nagle okazało się, że chociaż wciąż oficjalnie pozostają zamknięte m.in. restauracje, to otwarte zostaną... kasyna. Bardziej szczegółowo opisywaliśmy tę sprawę tutaj. Nie tylko przedsiębiorcy, ale również klienci wielu wciąż zamkniętych biznesów są tą decyzją głęboko oburzeni.

Twierdzą, że otwierają kasyna, bo państwo zarobi na podatkach, ale nie otwierają hoteli i restauracji, które w sumie płacą wielokrotnie większy podatek. Kłamią, czyli biorą

- napisał ostro na Twitterze Donald Tusk.

Oczywiście, kasyna zostaną otwarte z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego.  W takich miejscach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Obowiązkowy jest dystans społeczny między ludźmi. Można jednak spożywać na miejscu napoje, chociaż dla przykładu w kinach zakazano nawet jedzenia kultowego popcornu.

Ktoś widzi sens w tych działaniach?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze