18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe restrykcje

Rząd idzie na wojnę z klerem? BĘDĄ OGRANICZENIA W KOŚCIOŁACH!

Emilia Waszczuk
04.11.2020  14:48
Rząd wprowadza obostrzenia w kościołach
Rząd wprowadza obostrzenia w kościołach Fot: Jan BIELECKI/East News

Wszystko pozamykane, ale kościoły otwarte? Rząd wprowadza surowe ograniczenia w Polsce, co ze świątyniami?

Sytuacja w Polsce jest tak zła, że rząd odważył się naruszyć wolność kościołów i świątyń. Jedyne miejsce, które do tej pory wszelkie restrykcje omijały szerokim łukiem, dziś zostaje objęte nowym planem antyepidemicznym. Koronawirus jednak zakaża w kościelnych przybytkach?

Przez ostatnie miesiące obostrzenia w kościołach ograniczały się do noszenia maseczek i zalecenia, by na każdego wiernego przypadało kilka metrów kwadratowych. Wiadomo jednak, że rząd PiS nigdy nie chce zajść księżom katolickim za skórę, więc nikt świątyń nie kontrolował...

Pandemia w Polsce. Ograniczenia w kościołach

W środę rządzący poinformowali o dużej zmianie. Nie, kościoły nie zostaną zamknięte. Politycy zdecydowali jednak, by znacznie ograniczyć liczbę wiernych, którzy mogą uczestniczyć we mszach świętych i innych obrządkach...

Już od soboty 7 listopada w kościele przebywać będzie mogła jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oczywiście nadal obowiązują tam także podstawowe zasady jak noszenie maseczek i dystans społeczny. Ograniczenia wstępnie obowiązywać mają do 29 listopada.

Nowe ograniczenia w Polsce. Długa lista restrykcji

Jak poinformowali w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, już od najbliższej soboty w całej Polsce wprowadzona zostanie długa lista nowych ograniczeń. Wśród nich znalazły się takie zapisy jak zamknięcie szkół (wszystkie dzieci przejdą na naukę zdalną), zamknięcia obiektów kultury (w tym m.in. kin czy teatrów, a także zawieszenie turystyki.

Ponadto premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że kolejnym krokiem w walce z koronawirusem może być już tylko całkowite zamrożenie gospodarki i narodowa kwarantanna.

Czytaj także
Przeczytaj więcej