18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

19 lutego z czerwoną kartką?

Nowe święto w Polsce! Andrzej Duda podpisał ustawę

Emilia Waszczuk
04.02.2020  17:50
Nowe święto w Polsce! Andrzej Duda podpisał ustawę
Nowe święto w Polsce! Andrzej Duda podpisał ustawę Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

W Polsce jest za mało świąt, więc trzeba ustalić kolejne... Najpierw zdecydował rząd PiS, teraz przyklepał to prezydent - od tego roku obchodzić będziemy Dzień Nauki Polskiej.

Nowe święto państwowe ustalili właśnie nasi włodarze, a prezydent Andrzej Duda ochoczo podpisał ustawę. Już 19 lutego tego roku, po raz pierwszy obchodzić będziemy Dzień Nauki Polskiej.

Prezydent ustawę podpisał w poniedziałek 3 lutego, ale Kancelaria Prezydenta RP wiadomość o tym przekazała dopiero dzień później. Dzień Nauki Polskiej ma upamiętniać polskich naukowców i ich dokonania, oraz zachęcać Polaków do pójścia w ślady najwybitniejszych rodaków. Data ustalona na tę okazję nie jest przypadkowa - święto obchodzić będziemy co roku w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Nauka jednak ważna dla PiS?

Pomysłodawcami nowego święta jest grupa posłów PiS. Swój projekt uzasadnili stwierdzeniem, że nauka jest impulsem do rozwoju...

Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty

- napisali w uzasadnieniu ustawy.

Teoria heliocentryczna, lampa naftowa czy odkrycie radu i polonu to tylko kilka przykładów licznych osiągnięć Polek i Polaków będących najlepszą wizytówką naszego kraju - czytamy.

Dzień Nauki Polskiej to święto państwowe, niestety, nie równa się to z dniem wolnym od pracy. Polskich naukowców czcić będziemy więc zza biurek.

Przeczytaj więcej
Komentarze