18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szalone polityczne plany

Jachira dostała się do Sejmu. Wiemy co będzie tam robiła

Wojciech Kozicki
14.10.2019  14:16
Klaudia Jachira dostała się do Sejmu - zrobi z niego kabaret?
Klaudia Jachira dostała się do Sejmu - zrobi z niego kabaret? Fot: Instagram//Klaudia Jachira

Klaudia Jachira już dziękuje Polakom za wyniki wyborów. Koalicja Obywatelska może się teraz pochwalić, że w jej szeregach znajdzie się aktorka, lalkarka, satyryk i blogerka w jednej osobie. Sejm czeka rewolucja czy degeneracja?

Wyniki wyborów nie są jeszcze do końca policzone, głosy wciąż spływają, ale wygląda na to, że Klaudia Jachira (Koalicja Obywatelska) już dostała się do Sejmu jako nr 13 na warszawskiej liście. Niedawno zapowiedziała, że w ławach sejmowych będzie robić to samo co w internecie. Czy to groźba?

W jednym z filmików zapowiedziała, że jako posłanka będzie chciała m.in. dbać o przedsiębiorców, edukację, obniżyć podatki, zlikwidować smog, a także rozliczać afery partii rządzącej. Chciałaby też uzdrowić służbę zdrowia i to chyba najważniejszy postulat, bo zapewne niejedna osoba pochorowała się po zapoznaniu z jej twórczością.

Po zliczeniu głosów z prawie 89 proc. komisji: otrzymałam głosy 5 077 osób – 3 381 w Warszawie, 1 693 za granicą i trzy na statkach. Pozdrawiam wszystkich wyborców, także tych na statkach. PKW jeszcze liczy – napisała Jachira w mediach społecznościowych.

31-latka może przysporzyć Koalicji Obywatelskiej kłopotów większych niż szokujący happening z hasłem „bób, hummus, włoszczyzna”. Drwiła przecież niejednokrotnie z katastrofy smoleńskiej np. poprzez quiz ekshumacyjny „Czyja to noga”.  Szydziła też z Jarosława Kaczyńskiego prezentując go jako kukłę i głosiła szokujące poglądy o Żydach zabijanych przez Polaków

Absolwentka wydziału lalkarskiego PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) dostała już gratulacje od Radosława Sikorskiego. Politykowi, który kilka lat temu mówił o „dorżnięciu watahy” raczej szokujące wybryki nowej posłanki nie przeszkadzają.