18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kandydat rośnie w siłę

Nowe wyniki wyborów late poll. Kto wygrywa?

Wojciech Kozicki
13.07.2020  06:56
Wyniki wyborów late poll - Trzaskowski szykuje już wiaderko na łzy?
Wyniki wyborów late poll - Trzaskowski szykuje już wiaderko na łzy? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ostateczne wyniki wyborów wciąż nie są znane, a Państwowa Komisja Wyborcza zadeklarowała, że nie zamierza podawać wyników cząstkowych. Jednak tuż przed godziną 2:00 w nocy opublikowano wyniki wyborów late poll z 90 proc. okręgowych komisji. Kto wygrywa?

Wybory prezydenckie 2020 dobiegły końca, trwa liczenie głosów. Wciąż nie wiadomo oficjalnie kto wygrywa, ale Rafał Trzaskowski może czuć się zagrożony. Andrzej Duda wychodzi na prowadzenie, a przynajmniej tak wynika z wyników late poll opublikowanych w nocy.

Kiedy wyniki wyborów?

Według najnowszego badania Ipsos w porównaniu do pomiaru late poll z północy znów zyskał obecny prezydent. Jego licznik pokazuje już 51%, a Trzaskowski ma „jedynie” 49 procent głosów.

Kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów? Szef PKW Sylwester Marciniak oświadczył, że być może oficjalne wyniki poznamy już w poniedziałek wieczorem.

Przypomnijmy, że prezentując wcześniej wyniki exit poll, pracownia Ipsos nie wskazała zwycięzcy wyborów. Różnica pomiędzy Dudą a Trzaskowskim wynosiła 0,8 pkt. proc. (50,4 proc. dla Dudy i 49,6 proc. dla Trzaskowskiego). Później po zaprezentowaniu pierwszych sondaży late poll ta różnica głosów wzrosła do 1,6 pkt. proc. Teraz różnica wynosi 2 pkt. proc.  – pisze radiozet.pl.

Zagłosuj

Kto wygra wybory prezydenckie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze