18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rywalizacja trwa

Nowe wyniki wyborów. Rafał Trzaskowski złapie się za głowę?

29.06.2020  10:42
Nowe wyniki wyborów. Rafał Trzaskowski złapie się za głowę?
Nowe wyniki wyborów. Rafał Trzaskowski złapie się za głowę? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rafał Trzaskowski będzie rozczarowany niemalże ostatecznymi wynikami wyborów prezydenckich? Kandydat KO nie zyskuje dodatkowego poparcia po dokładnym zliczeniu głosów.

Rafał Trzaskowski będzie niezadowolony z wyników podanych przez PKW? Pojawiły się dane z 99,78% komisji wyborczych - kandydat KO nie zyskał nowych procentów głosów wyborców. Wciąż wiele mu brakuje do zwycięzcy pierwszej tury - Andrzeja Dudy.

Rafał Trzaskowski się załamie?

Andrzej Duda zdecydowanie czuje się uspokojony tym, co obserwuje. Według najnowszych danych zagłosowało na niego 43,67 proc. (8 mln 412 tys. głosów). Zostawił tym samym w tyle Rafała Trzaskowskiego, który otrzymał 30,34 proc. (5 mln 845 tys.).

Bardzo dobry wynik utrzymuje Szymon Hołownia - 13,85 proc. (2 mln 667 tys.). Zdecydowanie głosy jego wyborców będą niezwykle istotne w II turze, dlatego nic dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością oczekiwali niedawno wydanego stanowiska bezpartyjnego kandydata. 

Według najnowszych danych frekwencja na wyborach wyniosła 64,6 proc. To naprawdę świadczy o świetnej postawie rodaków, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w głosowaniu na prezydenta i korzystać z demokratycznych praw.

Oficjalne wyniki wyborów będą znane najpóźniej we wtorek rano, ale być może będą jeszcze dzisiaj

- twierdził na konferencji prasowej szef PKW.  

Teraz każdy czeka już na ostateczne wyniki i II turę. Przed Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą bardzo intensywne dwa tygodnie kampanii. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej