18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Procenty w sondażach, promile we krwi

Posłowie piją alkohol i głosują. "Mam 18 lat i mogę"

Wojciech Kozicki
13.11.2019  09:18
Głosowania w Sejmie po alkoholu? Posłowie kontra procenty
Głosowania w Sejmie po alkoholu? Posłowie kontra procenty Fot: Jan BIELECKI/East News

Nowi posłowie w Sejmie już szaleją i budzą kontrowersje. Najpierw walczyli o procenty w sondażach poparcia, teraz wzięli się za promile. Gdy Antoni Macierewicz oraz Andrzej Duda zakończyli przemówienia i zakończyło się ślubowanie, politycy wyskoczyli na piwo. Później wrócili do pracy.

Polscy politycy pracują ciężko jak woły, siedząc w sejmowych ławach i wciskając przyciski podczas głosowań. Poseł PO Sławomir Neumann najwyraźniej wyjątkowo potrzebował ukojenia już w pierwszy dzień nowej kadencji w Sejmie, bo jak donosi „Fakt”, na przerwie poszedł na piwo.

„Fakt” opublikował zdjęcia posła PO, który w przerwie między głosowaniami wyskoczył na obiad do bistro przy Sejmie. Do posiłku zamówił sobie belgijskie piwo, a po spożyciu wrócił do budynku Sejmu. Nie mógł się wyprzeć picia alkoholu w pracy, bo zrobiono mu zdjęcia, ale twierdzi, że nic złego się nie stało, bo piwo było małe.

Mam 18 lat i mogę wypić piwo do obiadu. Jestem świadomy tego co robię – powiedział Neumann. („Fakt”)

Okazuje się, że nie był to jedyny polityk, którego tego dnia suszyło. „Fakt” podaje, że również inni politycy Platformy Obywatelskiej m.in. Agnieszka Pomaska, Sławomir Nitras, Paweł Olszewski oraz Cezary Tomczyk przed ostatnim głosowaniem nad wyborem wicemarszałków Sejmu wybrali się do tajskiej restauracji nieopodal ulicy Wiejskiej. Do obiadu zamówili „coś jeszcze”, a później wrócili do Sejmu.

Od dawna wydaje się nam, że niektórzy posłowie w Sejmie czasem zachowują się jak pijani. Nie da się przecież na trzeźwo pleść takich głupot! Czyżby właśnie wyszedł na jaw sekret ich „kreatywności”?

posłowie piją
Przeczytaj więcej
Komentarze