18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niezłe sumki

Nowy Sejm, nowe stawki. Na posłów wydamy fortunę

Emilia Waszczuk
13.10.2019  21:47
Nowy Sejm, nowe stawki. Na posłów wydamy fortunę
Nowy Sejm, nowe stawki. Na posłów wydamy fortunę Fot: Piotr Molecki/East News

Nowy Sejm oznacza nowe, wyższe wynagrodzenia dla polityków. Posłowie kolejnej kadencji, wybrani w niedzielnych wyborach, już na start dostaną kosmiczne pieniądze. Szary Kowalski może im zazdrościć.

13 Października Polacy tłumnie ruszyli do urn i zdecydowali, kto ma rządzić nimi przez kolejne cztery lata. Komisje wyborcze liczą głosy, a ostateczne wyniki wyborów powinniśmy poznać we wtorek.

Tymczasem już wiadomo, o co - poza władzą i możliwością decydowania o życiu obywateli - toczyła się stawka. Każdy nowy poseł, już od początku kadencji, zgarnie z pieniędzy podatników niezłą sumkę.

Tysiące dla posłów

Na start każdy nowy poseł dostanie 8016,70 zł uposażenia, plus 2505,20 zł diety poselskiej, od której nie odlicza się podatku. A to przecież nie koniec. Politycy zgarną dodatkowe pieniądze na prowadzenie biur i utrzymanie pracowników. Od kilku tygodni mówi się też o podwyżce diet o około 600 złotych...

Posłom, którzy nie znajdą miejsca w nowym Sejmie, może zakręcić się w oku łezka. Czemu? Bo przez kolejne lata na każdego ich następcę wydamy około pół miliona złotych!

Na do widzenia politycy dostaną jednak odrobinę słodyczy - każdy z nich otrzyma trzymiesięczną odprawę w wysokości około 24 tysięcy złotych!

Czytaj także
Przeczytaj więcej