18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy podatek!

PiS zabierze Polakom samochody!

Wojciech Kozicki
16.09.2020  19:39
Wyższa akcyza na używane auta. A gdyby tak opodatkować głupotę polityków?
Wyższa akcyza na używane auta. A gdyby tak opodatkować głupotę polityków? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

PiS i Morawiecki kochają podatki, więc hojnie obdarowują nimi Polaków. Ładują w wyborców nowymi opłatami jak z karabinu maszynowego! Tym razem znowu uderzą w kierowców, bo rząd chce, by wzrosła akcyza na samochody używane.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS Paweł Szefernaker twierdzi, że Polacy bogacą się dzięki PiS. Na Twitterze napisał, że to właśnie dzięki obecnemu rządowi „coraz więcej Polaków stać na nowe auto”. No to chyba dość tych luksusów, bo wczoraj ujawniono, że wejdzie w życie nowy podatek dla kierowców i wzrosną ceny paliw. Na tym jednak nie koniec, bo prawdopodobnie wzrośnie również akcyza na auta używane.

Akcyza, używane samochody i nowe opłaty

Jak powiedziała wicepremier oraz minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, PiS rozważa powrót do regulacji, która była opracowana w ubiegłej kadencji, która podnosi akcyzę na samochody używane. Powiedziała wprost, że nowa regulacja akcyzowa ma sprawić, iż Polakom nie będzie się opłacało sprowadzanie do kraju używanych samochodów. Dodała również, że trwają rozmowy z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Klimatu dotyczące "konieczności normalizacji rynku".

Szefernaker podkreśla, że nie jest za podniesieniem opłaty, a lepsza sytuacja finansowa Polaków sprawi, że będą kupowali nowe samochody.

Jestem przekonany, że lepsza sytuacja finansowa Polaków będzie napędzać sprzedaż nowych aut, jednocześnie nie będzie podnoszony podatek dla tych, których na zakupy w salonie samochodowym nie stać – napisał Szefernaker na Twitterze.