18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na kim postawią krzyżyk?

Nowy sondaż i zmiana. Polacy wypięli się na kandydata

03.07.2020  10:39
II tura wyborów przesądzona? Który prezydent będzie prezydentem?
II tura wyborów przesądzona? Który prezydent będzie prezydentem? Fot: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Kampania wyborcza idzie już niemal na noże, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o każdy głos. Właśnie ukazał się najnowszy sondaż Ipsos dla OKO.press i być może już wiadomo, kto zostanie prezydentem Polski.

Czy Andrzej Duda będzie musiał wyprowadzić się z Pałacu Prezydenckiego? Dla pewności powinien już mieć spakowane walizki, bo nowy sondaż Ipsos dla OKO.press nie jest dla niego łaskawy. Okazuje się, że Rafał Trzaskowski może aktualnie liczyć na 49% głosów. Obecny prezydent stracił prowadzenie i zagłosowałoby na niego 48% Polaków.

II tura wyborów prezydenckich - nowy sondaż

Błąd pomiaru wynosi tu 3 pkt proc., czyli zmierzona różnica nie jest statystycznie istotna. Prawdziwe wyniki sondażu wyglądają zatem tak: Trzaskowski 46-52 proc.; Duda 45-51 procent – zwraca uwagę rmf24.pl.

3% ankietowanych wybrało opcję „nie wiem”, więc to wciąż elektorat do zagospodarowania. Okazuje się również, że spośród deklarujących głosowanie na Andrzeja Dudę w II turze 89,3 proc. to jego wyborcy z I tury, a 3,9 proc. to wyborcy Krzysztofa Bosaka. To dlatego sztaby wyborcze desperacko walczą o poparcie Konfederacji.

Rafał Trzaskowski otrzymał zastrzyk poparcia od Szymona Hołowni. 67 proc. deklarujących, że zagłosuje na niego w II turze, to jego wyborcy z I tury. 21 proc. głosów uzyskałby od wyborców showmana w TVN. Okazuje się, że może liczyć również na wsparcie sympatyków Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia. Co ciekawe, chce na niego zagłosować również 3% fanów Krzysztofa Bosaka.

Zagłosuj

Czy podoba ci się hasło wyborcze Andrzeja Dudy?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej