18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda przegra nawet ze sobą?

Nowy sondaż wyborczy. Wielka zmiana i koniec Dudy?

24.06.2020  18:04
Nowy sondaż. Duda przegra wybory?
Nowy sondaż. Duda przegra wybory? Fot: Bartlomiej Zborowski/East News

Wybory prezydenckie 2020 już za kilka dni, wciąż ukazują się zaskakujące sondaże. Jednak ten najnowszy to istne polityczne trzęsienie ziemi. Andrzej Duda, jeśli zobaczył najnowsze badania, pewnie trzęsie portkami i już w sercu żegna się z Belwederem. Okazuje się, że Rafał Trzaskowski rozjedzie go jak żabę na asfalcie.

Kampania wyborcza trwa, a sondaże przedwyborcze szaleją! Przeprowadzony w poniedziałek i wtorek (22-23 czerwca) sondaż Ipsos dla OKO.press wskazuje, że na prowadzenie wysuwa się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Chociaż Andrzej Duda wygrywa I turę sondażowych wyborów (40 proc.) z Trzaskowskim (27 proc.) i Hołownią (10 proc.), to w drugiej przegrywa z nimi o 5%!

Nowy sondaż - kto wygra wybory prezydenckie?

Pierwszy raz w sondażach Rafał Trzaskowski staje się faworytem. Dudę opuszczają nawet "strażackie" miasta do 20 tys. Robota TVP? Porównanie z sondażem Ipsos dla OKO.press sprzed tygodnia (15-16 czerwca) wskazuje przy tym, że nie tyle Trzaskowski zyskuje, co Duda traci – podaje oko.press.

Jak pisze oko.press, Trzaskowski jest coraz popularniejszy wśród ludzi młodszych, kobiet i w większych miastach. Duda ogólnie traci, choć mocno trzyma się na wsi oraz wśród ludzi starszych i mniej wykształconych. Jego popularność mogła zostać nadwyrężona przez obietnicę nowych wozów strażackich za wysoką frekwencję. Portal nazwał to zagranie „polityczną łapówką”, która mogła naruszyć godność Polaków. Zwrócił też uwagę na „rosnącą prostackość propagandy TVP”.