18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy sondaż

Jarosław Kaczyński rwie włosy z głowy. Jego dramat się pogłębia

Emilia Waszczuk
24.02.2021  18:24
Jarosław Kaczyński rwie włosy z głowy. Jego dramat się pogłębia
Jarosław Kaczyński rwie włosy z głowy. Jego dramat się pogłębia Fot: Jan BIELECKI/East News

Polacy chcą zmiany, ale nie "dobrej zmiany"? PiS i ich koalicjanci znów tracą, a opozycja zyskuje. Mamy wyniki najnowszego sondażu.

PiS straci wkrótce władzę w Polsce, rząd upadnie, a Jarosław Kaczyński raz na zawsze pożegna się z wizją panowania nad krajem? Wszystko wskazuje na to, że dni partii są policzone. Już nawet sondaże przeprowadzane przez media przychylne prezesowi i jego druhom pokazują znaczny spadek poparcia.

Oto mamy przed oczyma wyniki najnowszego badania wykonanego przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Cóż w nich widzimy? Brak większości i coraz silniejszą opozycję. Oj to musiało wywołać chaos na Nowogrodzkiej.

PiS bez większości w Sejmie. Nowy sondaż

W badaniu spytano ankietowanych o ich preferencje wyborcze - na kogo głosowaliby, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę?

Pierwszy wariant to wybory, w których startują dotychczas znane nam ugrupowania, bez żadnych nowości. Tu PiS mogłoby liczyć na poparcie rzędu 33 procent. Świetnym wynikiem pochwalić się może KO, której zawierza aż 26 procent badanych. Trzecie miejsce zajmuje Lewica z poparciem 13 procent społeczeństwa. Stawkę zamyka Konfederacja, na którą głosować chce 10 procent ankietowanych.

Drugi wariant uwzględnia start w wyborach Szymona Hołowni i jego partii. I tu wyniki mocno się zmieniają, a każde ugrupowanie traci poparcie na rzecz nowicjuszy. PiS znowu nie ma większości - otrzymuje 30 procent poparcia. KO dostaje zaś po głowie i spada grubo w statystykach, notując 19 procent głosów. Wyprzedza ich Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 23 procent głosów.

Do Sejmu dostałyby się tez Lewica i Konfederacja, z poparciem kolejno 12 i 8 procent społeczeństwa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej