18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie mamy wyboru?

Nowy sondaż. Która partia wygra wybory?

Wojciech Kozicki
04.08.2020  19:44
Kto wygra wybory parlamentarne? Polska już podzielona przez dwóch graczy
Kto wygra wybory parlamentarne? Polska już podzielona przez dwóch graczy Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie zostały rozstrzygnięte, ale spokoju nie będzie. Chociaż wybory parlamentarne odbędą się dopiero za trzy lata, polityczna walka trwa. Kto ma największe poparcie i która partia przejmie władzę? Ukazał się najnowszy sondaż IBRiS na zlecenie Koalicji Obywatelskiej.

Wybory parlamentarne dopiero za kilka lat, ale politycy już teraz rzucają się sobie do gardeł w walce o poparcie. Nowy sondaż IBRiS na zlecenie Koalicji Obywatelskiej pokazuje, że wojna o władzę toczy się niezmiennie między Prawem i Sprawiedliwością oraz Koalicją Obywatelską, a pozostałe ugrupowania to tylko przystawki.

Nowy sondaż - PiS czy Platforma Obywatelska?

Jak się okazuje, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w nadchodzący weekend, PiS zdobyłby 36% poparcia i zachowałby władzę w Polsce. Koalicja Obywatelska może jednak odtrąbić sukces, bo najwyraźniej odzyskuje poparcie po tym jak Małgorzata Kidawa-Błońska próbowała wygrać wybory prezydenckie, ale przegrała sama ze sobą. KO może liczyć na 33% poparcia.

Chociaż wynik wyborczy Roberta Biedronia to kompletna porażka, Lewica w sondażu odbija się od dna. Może liczyć na głosy 6% Polaków. Takie samo poparcie w sondażu zdobyła też Konfederacja. PSL-Koalicja Polska ledwo prześliznęłaby się nad progiem wyborczym, uzyskując 5% poparcia.

14 procent badanych nie wiedziałoby, na którą partię zagłosować w potencjalnych wyborach parlamentarnych. Dodatkowo autorzy badania nie uwzględnili w nim ugrupowania politycznego tegorocznego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni - ruchu Polska 2050 – dodaje Radio ZET.

Czytaj także
Przeczytaj więcej