18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokująca wypowiedź

Oto nowy minister PiS. Wie o jakiej pensji MARZĄ Polacy

Wojciech Kozicki
17.04.2020  19:25
Piotr Patkowski i marzenia Polaków - czy marzą o takim wiceministerze?
Piotr Patkowski i marzenia Polaków - czy marzą o takim wiceministerze? Fot: Krzysztof Radzki/East News

Koronawirus w Polsce zabija ludzi i gospodarkę, a Ministerstwo Finansów dokonuje zmian kadrowych. Nowy wiceminister finansów Piotr Patkowski budzi kontrowersje, ponieważ ujawnił, o jakiej pensji marzą Polacy.

Kryzys gospodarczy, upadające firmy, rosnące zadłużenie, rosnące czynsze…  Polska tonie? Rząd PiS i Ministerstwo Finansów mają dość specyficzny plan na ratowanie kraju: dymisje i zmiany kadrowe. 29-letni Piotr Patkowski został nowym nowym wiceministrem finansów i głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Co więcej, na wiceministra finansów awansowała także harcerka Anna Chałupa, która „zbiera papierki po czekoladzie i lubi Kubusia Puchatka”. Czujecie się spokojniej, gdy oni dbają o wasze pieniądze?

Krzysztof Patkowski i teoria wymarzonej pensji w Polsce

Patkowski nie ma wykształcenie ekonomicznego, ale kręcił się przez lata obok Mateusza Morawieckiego. Czym skorupka nasiąknie za młodu…

Media i internauci nie mają dla niego litości. Szybko dowiedzieli się, że ma dość kontrowersyjne "zainteresowania".

Po "śledztwie" jednego z użytkowników serwisu Wykop okazało się, że minister miał polubione takie strony jak: "J*bać Wegetarian i Wegan 2: Weterani Mięsnej Krucjaty", "Rozliczymy Andrzeja Dudę z obietnic wyborczych" czy "Gardzę studentami gdziekolwiek jestem" oraz "Bananowa prawica". Kiedy zorientował się, że zaczął wzbudzać większe zainteresowanie, ukrył konto i wszystkie dane, ale - jak wiemy - w internecie nic nie ginie- pisze Plotek.pl.

Na tym jednak medialny sztorm się nie skończy. Okazuje się, że nowy wiceminister wie o jakim wynagrodzeniu marzy większość Polaków. Po tej wypowiedzi już wiadomo, że nie jest wiceministrem finansów o którym marzą obywatele...

Odbyła się prezentacja raportu o polskiej klasie średniej. Ponad 10 milionów Polaków zalicza siebie do klasy średniej. Bardzo duża część z tych ludzi uważa pensję 4000 zł brutto za pensję swoich marzeń. To spełnienie marzeń wielu z nas, którzy jednocześnie chcą się czuć w pełni obywatelami i w pełni członkami klasy średniej - powiedział Patkowski.

Czytaj także