18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jest życie!

OGROMNE PODWYŻKI DLA POSŁÓW. Rządowi kryzys niestraszny

24.07.2022  15:21
PiS zwiększy sobie wynagrodzenia
PiS zwiększy sobie wynagrodzenia Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość na przyszły rok szykuje kolejne podwyżki wynagrodzeń. Wyższą wypłatę otrzymają prezydent, szef rządu oraz ministrowie. Na dodatkowe 1300 złotych w portfelu mogą też liczyć posłowie. Tak rząd walczy z kryzysem?

Polscy parlamentarzyści ostatni raz otrzymali podwyżkę w sierpniu 2021 roku. Obecnie poseł dostaje 12 826 złotych brutto uposażenia, a do tego 4008 złotych diety. Na władzę spadła ogromna fala krytyki już po pierwszym wzroście wynagrodzeń, lecz wszystko wskazuje na to, że wkrótce politycy zarobią jeszcze więcej.

Większe zarobki dla polityków

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska ujawniła, że od 2023 roku posłowie otrzymają 7,8 proc. podwyżki. Jak wylicza "Fakt", oznacza to wzrost wynagrodzenia o 1320 złotych.

13 lipca dostaliśmy pismo z Ministerstwa Finansów zawierające wskaźniki i informację, że mam zaplanować 7,8 proc. podwyżki. Dotyczą one wszystkich pracowników, straży Marszałkowskiej i parlamentarzystów - przekazała Kaczmarska.

Na zmianach skorzystają też najważniejsze osoby w kraju. Prezydent Andrzej Duda może liczyć na podwyżkę o 2 tys. złotych brutto, natomiast jego wynagrodzenie wzrośnie do 27 tys. złotych. Większe wypłaty dostaną też marszałkowie Sejmu i Senatu (wzrost o 1600 złotych).

Jeśli pomysł wejdzie w życie, dodatkowe 1400 złotych dostaną ministrowie, a 1250 złotych wiceministrowie. Kryzysy czy szalejąca inflacja politykom niestraszne!

logo Tu się dzieje