18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS zmienia front

OMIKRON ATAKUJE! Rząd wprowadza restrykcje

Emilia Waszczuk
29.11.2021  10:01
Omikron atakuje. Adam Niedzielski zapowiada obostrzenia
Omikron atakuje. Adam Niedzielski zapowiada obostrzenia Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Wirus omikron zmusza rząd do działania. W Polsce wprowadzone zostaną pierwsze obostrzenia pandemiczne. PiS boi się zmutowanego patogenu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o planach wprowadzenia w Polsce restrykcji, które mają zablokować nową mutację koronawirusa. Wykryty w Afryce omikron jest nawet kilkaset razy bardziej zaraźliwy, niż poprzednie wersje i prawdopodobnie odporny na szczepionki.

Już w weekend szef resortu zdrowia polecił GIS dokładne śledzenie kontaktów i testowanie osób wracających z południowej Afryki. To jednak nie koniec działań, jakie chce podjąć rząd w obawie przed omikronem. Co planują?

PiS vs omikron. Będą obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski o nowych planach rządu poinformował w poniedziałek rano w Radiu Plus. Zapowiedział uszczelnienie granic i wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych.

Musi być podjęta decyzja dotycząca uszczelnienia granic (...). Będziemy chcieli kwarantannować osoby z krajów w których potwierdzono przypadki zakażenia wariantem omikron

- szef Ministerstwa Zdrowia powiedział Adam Niedzielski.

Trzeba działać bardzo pilnie, dlatego uszczelnienie granicy będzie od początku grudnia

- dodał minister zdrowia.

Polityk zapewnia, że część osób z kwarantanny będzie zwalniana - nowe przepisy nie będą dotyczyły osób, które przejdą test w kierunku koronawirusa i są zaszczepione. Przyznał też, że rząd rozważa także dodatkowe restrykcje w obrębie kraju. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów. - Nasze nastawienie się zmienia. To jest game changer, jeśli potwierdzą się te negatywne informacje - powiedział.

Decyzje o restrykcjach podjęte mają zostać jeszcze w poniedziałek, w czasie specjalnie zwołanego posiedzenia sztabu kryzysowego. Zebranie zaplanowano na godzinę 11.00.

logo Tu się dzieje