18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie jak we Francji?

OSTRE RESTRYKCJE DLA NIEZASZCZEPIONYCH. Polityk PiS zdradza plany

Emilia Waszczuk
19.07.2021  14:32
Ostre restrykcje dla niezaszczepionych? PiS szykuje się na jesień
Ostre restrykcje dla niezaszczepionych? PiS szykuje się na jesień Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd szuka sposobów, by przekonać Polaków do szczepień. Politycy uważnie przyglądają się poczynaniom Grecji i Francji. Czy możemy spodziewać się podobnych, restrykcyjnych rozwiązań?

Polska jak Grecja i Francja, zakaże osobom niezaszczepionym wstępu na imprezy masowe, do galerii handlowych, restauracji czy środków transportu zbiorowego? Politycy szukają sposobów, by zachęcić Polaków do szczepienia się przeciw COVID-19, jednak jak na razie z miernym skutkiem. Już wiedzą, że trzeba będzie zadziałać ostrzej.

I tak pojawiły się pierwsze zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia, z których wynika, że osoby zaszczepione otrzymają dodatkowe ulgi i przywileje. W międzyczasie padł też pomysł odebrania rodzinom dodatkowych świadczeń socjalnych, jak 500 Plus, do momentu zaszczepienia się. Teraz głos w sprawie ewentualnych restrykcji zabrał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Ostre restrykcje dla niezaszczepionych?

Polityk gościł w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, gdzie rozwodził się na temat arcyprzemyślanych i odpowiedzialnych - jego zdaniem - decyzji rządu. Oznajmił tam, że póki co nikt nie wprowadza jeszcze w Polsce restrykcji dla antyszczepionkowców. Na razie politycy chcą się skupić na niedziałającym zachęcaniu...

Na razie jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Mamy jasną sytuację, jest promocja szczepień i namawiamy do nich

- powiedział Radosław Fogiel, nie chcąc zdradzać planów partii na jesień.

Znamienne są tu jednak słowa "na razie". W PiS już wiedzą bowiem, że samo zachęcanie ludzi wiele nie da i trzeba będzie - prędzej czy później - zmienić taktykę. Teraz moment ten odwlekają, być może w obawie przed buntem społeczeństwa.

Mamy pozytywne zachęty do tego, aby się szczepić […]. Na razie żadne drastyczne decyzje nie są podejmowane, ale w pewnym momencie będziemy musieli się z tym problemem jakoś zmierzyć - powiedział Radosław Fogiel.

Czytaj także
Przeczytaj więcej