18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ma aurę, coś od Boga"

Kaczyński ma następcę Morawieckiego?

Wojciech Kozicki
31.01.2021  11:22
Kaczyński znalazł nową polityczną miłość? Kochał ale porzuci?
Kaczyński znalazł nową polityczną miłość? Kochał ale porzuci? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Premier Mateusz Morawiecki zostanie usunięty ze stanowiska? Krążą plotki, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zmienił już swój polityczny obiekt westchnień i nowym premierem będzie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Koniec Morawieckiego jest bliski? Mówi się od tym od dawna, a ostatni wywiad z Jarosławem Kaczyńskim tylko dołożył do pieca.  "Vateusza" miałby zastąpić PKN Orlen Daniel Obajtek. Okazuje się, że prawdopodobnie to nie jedynie plotki, co zdaje się potwierdzać sam Jarosław Kaczyński.

Daniel Obajtek nowym premierem? Kaczyński słodzi mu jak zakochana nastolatka

Prezes PiS w jednym z ostatnich wywiadów nazwał Obajtka „nadzieją i niezwykłym człowiekiem”, a do tego twierdzi, że Bóg obdarzył go aurą pozwalająca jednoczyć i mobilizować ludzi.

Jest on nadzieją. Nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu. Ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i coś takiego, co daje Pan Bóg, a co trudno zdefiniować: aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu – powiedział Kaczyński. (wpolityce.pl)

Orlen kupuje, Obajtek zyskuje

Media zwracają uwagę, że Obajtek „spełnił marzenie Jarosława Kaczyńskiego”. Zaimponował prezesowi, gdy za państwowe pieniądze wykupił 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Dziewczynie na randce kupuje się kwiaty  lub słodkie łakocie, a żeby zdobyć serce prezesa, najwyraźniej trzeba podarować mu rynek medialny w Polsce.

Co na to sam Daniel Obajtek? Na łamach Business Insider czytamy, że nigdy nie rozmawiał z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim o byciu premierem i zaznaczył, że nie wybiera się na inne stanowisko. Podkreślił, że nie ma między nim i Morawieckim żadnej konfliktu i dobrze współpracują.

Jestem w biznesie, budujemy duży biznes. Nie ma silnej gospodarki bez silnego Orlenu i silnego Orlenu bez silnej gospodarki – powiedział Obajtek w RMF FM.

Czytaj także
Przeczytaj więcej