18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd przemówił

Obostrzenia TYLKO DLA NIEZASZCZEPIONYCH?!

06.07.2021  16:04
PiS: Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
PiS: Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Fot: ORION PRODUCTION/Shutterstock

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych obywateli naszego kraju? Takie zmiany mogą wkrótce nadejść. Przedstawiciele rządu skomentowali sprawę na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Myślicie, że to zachęci Polaków do przyjmowania preparatów chroniących przed Covid-19?

Szczepienia na koronawirusa są niesamowicie ważne, by w końcu zatrzymać pandemię. Niestety, w Polsce dalej aż 1/3 społeczeństwa nie zamierza udać się do punktu szczepień po swoją dawkę preparatu. Rząd robi więc wszystko, by zachęcić obywateli do szczepień.

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych

Skoro jednak nie działają sposoby miłe i dobre - jak choćby Loteria Szczepionkowa, to trzeba zastosować "metodę kija". Na ostatniej konferencji prasowej rządu, poświęconej głównie obecności groźnego wariantu Delta w naszym kraju - padło bardzo ciekawe pytanie. Czy obostrzenia już niedługo będą dotyczyć tylko osób niezaszczepionych? Dla wielu jednostek to właśnie lockdown był najtrudniejszą częścią pandemii Covid-19.

Tworzymy listę hipotetycznych zakazów, nakazów, rekomendacji. Ich wdrożenie będzie zależne od opinii specjalistów, decyzji politycznych, ale przede wszystkim liczby zaszczepionych. Czekamy z podjęciem pewnych decyzji do połowy lipca

- mówili przedstawiciele rządu.

Jednocześnie minister zdrowia Adam Niedzielski tradycyjnie zaznaczył, że korzystanie ze szczepionek na koronawirusa jest niesamowicie ważne dla dobra całego społeczeństwa i kluczowe w walce z nową mutacją wirusa.

Apelujemy: tylko i wyłącznie szczepienie jest skuteczną obroną przed groźbą Covid-19

- powiedział Niedzielski.

Myślicie, że twarde reguły gry zachęcą Polaków do szczepień?

Czytaj także
Przeczytaj więcej