18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znów się zepsułeś i wiem co zrobię

RZĄD DO WYMIANY! Polacy mają serdecznie dość władzy PiS

Emilia Waszczuk
29.09.2021  11:35
Rząd Mateusza Morawieckiego w tarapatach
Rząd Mateusza Morawieckiego w tarapatach Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd Mateusza Morawieckiego do wymiany? Polacy mają serdecznie dość władzy Prawa i Sprawiedliwości. Najnowszy sondaż miażdży działania partii.

Dziwnie się gmatwają nastroje polityczne obywateli. Niby coraz więcej osób popiera PiS i chciałoby powierzyć im władzę na kolejne lata, ale z drugiej strony władzy tej wcale społeczeństwo nie chce. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie cieszy się wybitnie dużą sympatią Polaków. Wręcz przeciwnie - coraz większy odsetek obywateli ma ich serdecznie dosyć.

Ocena pracy rządu. Sondaż CBOS

Wrześniowe badanie nie napawa optymizmem członków PiS, a zwłaszcza Mateusza Morawieckiego. Zwolennikami rządu jest dziś zaledwie 34 procent wszystkich dorosłych obywateli, przeciwnikami 38 proc. respondentów, a 24 proc. twierdzi, że rząd jest im obojętny. 4 proc. nie ma zdania.

Jeszcze gorzej wygląda ocena pracy Rady Ministrów pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego. I tu PiS nie ma powodów do radości. 39 procent badanych określiła działania rządu pozytywnie, a aż 49 proc. negatywnie. Jednocześnie aż 52 proc. obywateli twierdzi, że polityka rządu prowadzi do pogorszenia sytuacji gospodarczej kraju (35 proc. ocenia ten aspekt pozytywnie).

Na koniec zostaje nam jeszcze ocena samego premiera. To, że to właśnie on stoi na czele rządu, pozytywnie ocenia dziś 37 proc. ankietowanych. Aż 47 procent respondentów wolałaby pana Mateusza wymienić na lepszy model.

Czytaj także
Przeczytaj więcej